Sinoptiķi brīdina par gaidāmo laiku rīt – “Būs ne tikai bieza sniega sega, bet arī aukstums!”

Saskaņā ar jaunākajām laika prognozēm novembra pēdējā dienā lielāko valsts daļu klāt pamatīga sniega kārta, taču nākamajās dienās gaidāma krasa temperatūras lejupslīde, tieši tā, kā decembrī pienākas, atzīst sinoptiķi! 

Pagaidām tikai viena novērojumu stacija DagdA uz laiku ir sākusi meteoroloģisko ziemu, kas citviet Latvijas austrumos var sākties svētdien vai jaunās nedēļas sākumā. Ja vidējā temperatūra piecas dienas pēc kārtas nepārsniedz nulli, iestāsies meteoroloģiskā ziema.

Novembra pēdējā dienā ciklons snigs virs Latvijas lielākās jeb centrālās daļas, un paredzams, ka piekrastē un Kurzemē gaidāma arī pat krusa ar lietu. 1. Decembrī gaisa temperatūra nedaudz pacelsies un gaidāms pamatīgs lietus, taču jau 2. Decembrī temperatūra krasi sāks slīdēt uz leju.

Pēc tam spēcīgiem anticikloniem Krievijā un Kazahstānā būs liela ietekme uz laika apstākļiem Latvijā.  Paredzams, ka Latvija ilgstoši atradīsies anticiklona rietumu malā, un vējš pūtīs uz dienvidiem un dienvidaustrumiem. Paredzams arī tas, ka nokrišņu būs maz, bet debesis galvenokārt apmākušās.

Latvijas austrumos – daļēji Latgalē un Vidzemē paredzams pastāvīgs sals. Temperatūra pārsvarā var būt zemāka par nulli, savukārt valsts rietumu un centrālajā daļā temperatūra parasti svārstās ap nulli un dažkārt var paaugstināties līdz +5 grādiem.

Saskaņā ar pašreizējo ASV Nacionālās okeānu un atmosfēras pārvaldes prognozi sagaidāms, ka decembra vidējā temperatūra Latvijā būs aptuveni par 2 grādiem augstāka nekā parasti, taču Atlantijas ciklona pastiprināšanās dēļ janvāra temperatūra var būt par 4 grādiem augstāka nekā parasti. Sagaidiet, ka decembris būs sausāks par janvāri un mitrāks nekā parasti.

Avots

loading...