Iespaidīgākie Mūri Pasaulē

Iespaidigakie-Muri-1

Lai gan šo gluži nevar nosaukt par īstu mūri,kā jūs to iedomājaties.To turpina saukt par mūri,lai gan acīm redzamas mūra detaļas nav labi saglabājušās.Atlantiskais mūris bija plaša piekrastes nocietinājumu sistēma,kas tika būvētas starp 1942 un 1945 gadu.Mūra veidošanas galvenais mērķis bija aizsargāt no iebrukšanas – Lielbritāniju. Lai izveidotu mūri tika izmantoti tūkstošiem piespiedu strādnieki,kuri pastāvīgi būvēja mūri gar Nīderlandes , Beļģijas un Francijas krastiem kas saskaras ar Lamanša šaurumu.

Iespaidigakie-Muri-2

Mūris bija nocietinājums gar Eiropas Rietumu robežu.Ar zaļo krāsu redzams mūris.Pie mūriem tika pievienoti dažādi armijas elementi – pazemes bunkuri,ložu metēji,labirinti un citas armijas atribūtikas.Kaut arī mūris nekad netika pabeigts,tas kalpoja kā biedējošs objekts Padomju savienībai un citām nācijām.Mūra sienas sastāvēja no mīnu laukiem,kas atvairija uzbrukums.

Iespaidigakie-Muri-3

Lielais Zimbaves mūris-Mūris kurš atrodas Āfrikas dienvidu daļā.To sāka būvēt 11.gadsimtā un turpināja līdz 14.gadsimtam.Par mūri daudz ziņas nav saglabājušās,taču galvenokārt tas tika izmantots kā nocietinājums un iekšpusē atradās karaļa galms un ēkas kurās kopumā dzīvoja aptuveni 18 000 cilvēku.

Iespaidigakie-Muri-4

Rietumu mūris-reliģisks piemineklis,kas mūsdienās kalpo kā  ebreju svētceļnieku galamērķis.Lielākā daļa mūra politisku iemeslu dēļ tika ar buldozeru nojaukti.Mūris slavens ar to ka bijis 19 metru augsts. Uh,tādam nu gan būtu grūti tikt pāri.

Iespaidigakie-Muri-5

Hiana mūris-atrodas Ķīnas Republikas teritorijā un blakus tam atradās viena no četrām Senās Ķīnas galvaspilsētām,pilsēta ar 3100 gadu vēsturi. Mūsdienās blakus mūrim atrodas nozīmīgi kultūras objekti un rūpniecības,kā jau Ķīnā pieņemts. Tā ir kļuvusi vienu no visvairāk apdzīvotajām teritorijām iekšzemē, ar vairāk nekā 8 miljonu iedzīvotāju. Aptuveni četras Latvijas, not bad.

Iespaidigakie-Muri-6

Kraka mūris-Mūris kurš atrodas Sīrijā un celts 11.gadsimta.Šīs mūris ir arī UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, kas padara šo vietu vel īpašāku. Viena no iespaidīgākajām viduslaiku celtnēm.

Iespaidigakie-Muri-7

Berlīnes mūris – tiek dēvēts par antifašistisko aizsardzības valni. Mūris kurš atrodas vistuvāk Latvijas teritorijai. Mūsdienās mūris apķēpāts ar grafiti stilizētiem zīmējumiem. Viens no 2.pasaules kara pēc kara  simboliem. No 1961.gada līdz 1989.gada sienas neļāva jebkādu emigrāciju. Šajā laika posmā aptuveni 5000 cilvēku mēģināja bēgt pāri sienai un aptuveni 25 % no šiem mēģinājumiem beidzās ar nāvi.

Iespaidigakie-Muri-8

Adriāna mūris – tika izveidots kā aizsardzības nocietinājums Romiešu Lielbritānijā.Mūris bija 73 kilometru garš. Uzcelts karaļa Adriāna valdīšanas laikā. Ideāls tūrisma objekts tiem kas mīl velosipēdus, jo šeit ir izveidots veloceliņš blakus iespaidīgajam mūrim.

loading...