Ikvienam dārzā ir jāuzmanās no kādas skaitas, bet ļoti bīstamas puķes – Tam ir briesmīgas sekas

Fakti ir pierādījuši, ka ādas sadedzināšanai var izmantot ne tikai cūciņu. Jūrmalniece Liena Blumberga nopelnīja naudu, sakopjot dārzu, negaidīti sadedzināja roku ar skaistu ziedu-diktātu.

“Jūlija sākumā pēc karstuma viļņa vecai sievietei es uzcēlu dārzu. Es tikai nopļāvu nezāles. Nākamajā dienā augi nocirta rokas un izskatījās nedaudz saskrāpēti. Nākamajā dienā viņi sāka degt un uzbriest – Veidojas čūla. Lena sacīja: “Rokas ir nogurušas, bet tas nav tāpat kā lietot zāles. “

Patīkama smaka Sākumā viņa domāja, ka ir saulains laiks, bet draudzene man stāstīja, ka interneta forumā uzrakstīts pasūtījums par ziediem. Lena sacīja: “Es to lasīju internetā, un tas faktiski ir tas pats zieds, kuru ravēju.” Šis dekoratīvais augs ir daudzgadīgs daudzgadīgs augs ar ļoti patīkamu smaržu.

Arī viņa to smaržoja, un tas bija lieliski, nesadedzinot elpceļus. Liena atceras, ka pagājušajā gadā viņas rokā bija divu eiro monētas izmēra plankums, taču viņa nezināja, kuru dārzu viņa iestādīja un ātri atveseļojās.

“Man tagad cieta tikai viena roka, tā, ar kuru vairāk strādāju. Smērēju Bepanthen smēri, bet pie dermatologa neaizgāju, ātri sadzija. Nav vairs saskarsmes ar augu, un reakcija apstājas, tas nav dziļš apdegums. Kad sadzija, iegāju vēl pirtī un uzliku skrubi,” stāsta jūrmalniece, kurai atlabšana ilga trīs nedēļas. Kundze, kuras dārzā aug diktamne, tagad vēlas to iznīcināt, viņa nezinājusi, ka šis augs ir tik bīstams.

Līdzīga pieredze Lienas sociālajā tīklā Facebook atsaucās vēl divi upuri. “Katru vasaru es vairāk nekā desmit gadus cieš no šī zieda. Ir pat čūla ar veselu čūlu. Lai ziedu elpotu smarža, ziedam vispār nav jāpieskaras. Dārzā dikcija ir goda vieta, un tad es apmaldos. -Tagad viss ķermenis ir palicis rētā.

Ja nav karstā laika, līdzīga latvānim, instrukciju joprojām var pieskarties, un saulainā laikā tas būs apdraudēts, jo tajā ir fotodinamiskās aktīvās vielas. Ārsts uzskatīja, ka cietušais ir bijis kontaktā ar cūciņu, un visai ģimenei zieds nekādā veidā nav nodarījis acīmredzamu kaitējumu. “Es tikai nesen atklāju savu pāridarītāju. Mans dēls to izraka, ietina plastmasā un izmeta. Tagad es pārliecinos, ka neviens pēcnācējs nepieaugs, jo tas ir ļoti dzīvīgs.”

loading...