Ir izsludināti grozījumi, lai pēc Ārkārtas situācijas beigām joprojām darbotos visi ierobežojumi

Šodien prezidents Egils Levits paziņoja par Saeimas pieņemtā likuma grozījumu. Šis grozījums ļaus pieņemt šādus likumus, noteikumus vai ierobežojumus un palīdzēs arī pēc visiem esošajiem noteikumiem. Tas palīdzēšot aizsargāt sabiedrību no straujas izplatīšanās no Covid-19 infekcijas šajā esošajā un grūtajā laika periodā, kas visiem ir tik ļoti svarīgi un būtiski.

Kā iepriekš informēja parlamenta ziņu dienests, Saeimas pieņemtais grozījums Covid-19 infekcijas kontroles likumā nostiprina Ministru kabineta pilnvaras noteikt īpašas prasības tirdzniecībai un cita veida ekonomiskajiem pakalpojumiem, kā arī ierobežojumus vai aizliegumus, tajā skaitā arī sporta pasākumus un citas svarīgas aktivitātes, kas pašlaik ir ļoti būtiskas un nepieciešamas daudziem.

Noteikts, ka par epidemioloģiskās drošības pārkāpumiem tirgotājiem tiks piemērots naudas sods līdz 5000 eiro. Pie tam par pieļautajiem pārkāpumiem varēs tās tiedzniecības vietu un tās struktūrvienību slēgt apmeklētājiem līdz pat septiņām dienām. Attiecīgās un konkrētas izmaiņas iepriekš atbalstīts valdībā, kā arī Krīzes vadības padomē.

Ekonomikas ministrijas (EM) likuma grozījuma autore iepriekš norādīja, ka, lai gan valdība nosaka ierobežojumus ekonomisko pakalpojumu sniegšanai, patiesībā joprojām ir daži uzņēmēji, kas slepeni vai publiski ignorē šos ierobežojumus. Izglītības ministrija arī secināja, ka pašreizējie administratīvās atbildības noteikumi ir nederīgi vai grūti piemērojami.

Likumā noteiks, ka epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpšana, sniedzot ekonomiskos pakalpojumus, var nodarīt būtisku kaitējumu sabiedrības veselības interesēm. Valsts vai pilsētas policijas pārvalde var nolemt slēgt tūristiem atvērtas tirdzniecības vietas un struktūrvienības līdz septiņām dienām.

Lasi vēl : Beidzot paziņoti lieli jaunumi saistībā ar 200 Eiro pabalstu piešķiršanu!

“Struktūrvienība attiecas uz vienu veikalu ķēdes veikalā. Tāpēc, pārkāpjot konkrētu veikalu, netiks slēgta visa šo veikalu ķēde vai tīkls, bet gan slēgta konkrētā vieta pārbaudei un pārkāpumu atklāšanai,” ministrija Izglītība paskaidroja. Ministrija norādīja, ka noteikumu mērķis ir aizsargāt sabiedrību no vietām, kur drošības prasības netiek ieviestas pareizi un efektīvi, un mudināt ekonomisko pakalpojumu sniedzējus ievērot noteikumu prasības.

Tajā pašā laikā Izglītības ministrija paskaidroja, ka kritēriji pakalpojumu sniedzēju darbības pārtraukšanai pakalpojumu sniegšanai apmelkētajiem jāpiemēro tikai tad, ja tas ir ārkārtīgi nepieciešams. Ja ekonomisko pakalpojumu sniegšana pārkāpj epidemioloģiskās prasības, tas var radīt tiešu un būtisku kaitējumu sabiedrības veselībai.

Avots

loading...