“Ja jaunais nodokļu regulējums tiešām stāsies spēkā, liela daļa cilvēku paliks uz ielas bez darba!”

Ja pašlaik jaunais nodokļu regulējums tik tiešām stāsies spēkā, tad liela daļa cilvēķu paliks uz ielas bez darba, tā komentējot jauno nodokļu reformu, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, izteicās Jāns Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes galvenais priekšsēdētājs.

Viņš skaidri un gaiši izteicās, ka pats tas virziens, ka jānonāk pie pilnvērtīgas sociālās apdrošināšanas esot pareizs, tomēr LTRK esošā pozīcija ir tāda, “ka ne šobrīd un ne šādā veidā.”

Endziņš stāstīja, ka tad, kad šie konkrētie grozījumi tika pieņemti, bija liela cerība, ka būs skaidrība ar esošo situācijas ietekme, tomēr realitāte šogad ir tāda, ka esošā krīze joprojām ir un pastāv. Un krīzes laikā uzņēmejiem jau tā ir diezgan sarežģīti apstākļi savas darbīas veikšanai, arī valsts no savas puses ir izdevusi līdzekļus, lai tikai varētu pabalstīt uzņēmējus.

Arī bezdarba līmenis patlaban ir virs pirmkrīzes līmeņa. “Pietiekami liels cilvēku skaits jau ir uz ielas,” izteicās Endziņš. “Šobrīd, ja tas regulējums tiešām stāsies spēkām un ticams, ka stāsies spēkā, kas notiks?” Liela daļa cilvēku vienkārši paliks uz ielas, bez darba jau šobrīd un jautājums – vai tas kādam vispār ir izdevīgi,” izteicās Endziņš.

Viņš atzina to, ka uzņēmēji jau kaut kādāveidā šo situāciju lēnām garā spēs atrisināt, bet liela daļa cilvēku paliks uz ielas, uzsvēra Endziņš, piebilstot to, ka patlaban Latvijā tieši nepilnā laika režīmā strādā aptuveni 240 000 cilvēku. Endziņš uzsvēra, ka tas ir varen milzīgs cilvēku skaits, kas atrodas uz šīs riska līnijas.

Pie tam jāuzsver, ka konkrētās izmaiņas negrib arī daudzi citi, jo iepriekš tika ziņots, ka daudzas iestādes nav gatavas šīm izmaiņām, tomēr Kariņš vien izteicās : “Šīs nodokļu izmaiņas ir nepieciešamas!” Līdz ar to, tas nozīmē tikai vienu, ka tas tik tiešām tiks ieviests un nav pat īsti saprotams, kā lietas virzīsies tālāk uz priekšu, jo riskam pakļauti 240 000 cilvēku, tomēr vai kāds par viņiem ir padomājis, kas ar viņiem notiks jau tuvākajā nākotnē…

Avots

loading...