Apsver reālu iespēju cilvēkiem sākt maksāt par potēšanos

Aptuveni jau pusgadu kopš potēšanas sākuma, Latvijā beidzot potes vairs netrūkst, un pie savējās tikt var pilnīgi visi, kuri tie vēlas. Tagad gan trūkst tieši cilvēku, kurus varētu potēt. Lai varētu panākt pūļa imunitāti līdz rudeim un nebūtu jāatgriežas pie stingriem ierobežojumiem un bērnus varētu laist skolās, amatpersonas meklē veidus, kā pārliecināt šaubīgos. 

Tieši viens no variantiem esot piedāvāt viņiem naudu, ziņo raidījums “Nekā Personīga.” (NP). Latvijas mērķis tieši līdz vasaras beigām esot sapotēt vismaz 70% iedzīvotāju. Ja ņemam pēc reāliem cipariem, tad tas ir 1 300 000 cilvēku. Pašlaik poti saņēmuši jau krietni vairāk par pusmiljonu cilvēku, kas arī ir labs rādītājs. Savukārt tagad potēto skaitu palielināt varot pat par 100 000 nedēļā, tomēr ātri sāk trūkt gribētāju.

Šoreiz gan statistika rāda, ka pirmās devas saņēmēju skaits ar katru nākamo nedēļu krietni sāk sarukt. No pavisam bēdīgās ainas Latviju glābj vien tas, ka diezgan aktīvi potējas tiesi pusaudži, kuri zina, ka tas viņiem ir vajadzīgs, lai pēc tam varētu turpināt savas ikdienas dzīves gaitas, tomēr ar to vēl esot par maz.

Par esošo situāciju paspējis izteikties arī Daniels Pavļuts : “Mēs pašlaik redzam, kā sāk kristies interese par pirmreizēju potēšanos un mums ir jāmeklē citi veidi gan attiecībā uz komunikāciju, gan arī iedrošināšanu, motivēšanu, gan attiecībās uz procesa organizēšanu.” Ja ņem kopējo skatu, tad Eiropā vismaz vienu poti jau ir saņēmuši vairāk nekā puse no pieaugušajiem. Pašlaik Latvijai izdevies sasniegt tieši trešdaļu.

Tas viss aizgājis līdz tam, ka esot parādījusies doma cilvēkiem pat sākt piedāvāt naudu, lai ātrāk sasniegtu konkrēto pūļa imunitāti un tas tik tiešām varētu strādāt, tomēr tieši pēdējās dienās Krišjānis Kariņš nāca klajā ar ziņu, paziņoja, ka apšauba domu, vai tiešām cilvēkiem par to tiks maksāta nauda.

Viņš izteicās :  “Mēs turpināsim apsvērt visādas priekšrocības, kas varētu tikt dotas jau potētajiem cilvēkiem, un pieļauju, ka tas būs viens no iemesliem, kāpēc šaubīgo sabiedrības daļu pārliecināt par vakcinēšanās nepieciešamību.

Avots

loading...