Sākoties no 2023. Gada būs gaidāmas milzu izmaiņas visā valstī! Šī jaunā Lieta būs Obligāta visiem!

Vēl pirms salīdzinoši neilga laika tika vadītas kopējās sarunas par dažāda jauna tipa izmaiņām, kuras konkrēti tiešā veidā būs gaidāmas jau no 2023. gada iesākuma! Viens no pašiem svarīgākajiem esošā laika uzdevumiem, ko tad cilvēki ļoti gaida un nevar sagaidīt ir jaunās minimālās algas ieviešana. Pašlaik runa iet jau par vēl kādu citu lietu, taču liela daļa iedzīvotāju to pašu vēl nemaz nezina. Šobrīd gan ir laiks ķerties pie svarīgākā un jāaplūko, kas tad tieši būs gaidāms un kāpēc vispār tik ļoti lielas izmaiņas?

Jau šobrīd ir ļoti svarīgi ņemt vērā, ka sākoties no 2023. gada 1. janvāra pilnīgi visiem valsts pilsoņiem, kā arī nepilsoņiem, kas jau būs sasnieguši vismaz 15 gadu vecuma slieksni pavisam obligātā kārtā vajadzēs taisīt obligāto personas apliecību jeb eID karti! Šī iemesla dēļ Pilsonības un Migrācijas lietu pārvalde pavisam ātrā veidā iesaka ļoti laicīgi sev gatavot eID karti, lai pēc tam nākotnē tas nesagādātu lielas problēmas, tā norādīja PMLP vadošā pārstāve. Šobrīd gan pie reizes ir jāatzīst, ka ar to visu tas nemaz nebeidzas, jo priekšā ir daudz un dažādas lietas, kuras ir jāzina pilnīgi visiem iedzīvotājiem un šobrīd tas sasniedz jaunus apvāršņus!

Svarīgi gan piebilst, ka jau šobrīd tiekot izteikts tas, ka jūnija vidū PMLP nodaļās vidējais rindas garums ir aptuveni stunda vai nedaudz ilgāk. Līdz ar to attiecīgi ja šī iemesla pēc no jūnija sākuma PMLP Rīgā ļoti pastiprināti apkalpo vēl 10 jauni darbinieki, lai pēc iespējas ātrāk varētu apkalpot visus klientus, taču kā gan izprast visu esošo notikumu gaitu un ko cilvēkiem jāsagaida tālāk? “Jau šobrīd pilnīgi katrs gadījums, kādēļ persona nav laicīgi noformējusi eID karti, tiks vērtēts ļoti individuāli!” Līdz ar to varam redzēt, ka tas var sagādāt pat nepatikšanas!

Pašlaik arī klientiem tiek atgādināts, ka eID karti un pasi drīkst mainīt jau labu laiku pirms ir izbeidzies esošais derīguma termiņš. Tādā veidā cilvēkiem nekādā gadījumā nekavēties un jau laicīgi atjaunot savus dokumentus, pretējā gadījumā drīzumā tas var beigties ar nepatikšanām. Tas ir ļoti svarīgi, jo par to neizdarīšanu tuvā nākotnē var būt tik tiešām nepatīkamas sekas, taču visi jaunie noteikumi precīzi vēl tiks saskaņoti.

Svarīgi atcerēties, ka šoreiz pase pēc jaunajām izmaiņām vēl būs derīga arī pēc 2023. gada 1. janvāra. Tāpēc ar to izmaiņas personu apliecinošu dokumentu likumā vēl neietekmē esošā dokumenta derīguma termiņu, tomēr šobrīd jāgaida jaunais nolikums, kad tas viss tiks precizēts līdz maksimālajām detaļām!

loading...