Jau 2023. Gadā sagaidāmas milzu izmaiņas visā valstī! Šī jaunā lieta būs Obligāts pasākums arī Tev!

Vēl salīdzinoši nesen tika runāts par dažādām un jaunām izmaiņām, kuras būs tieši sagaidāmas no 2023. gada sākuma! Viens no galvenajiem uzdevumiem uz ko cilvēki gaida ir jaunā minimālā alga, tomēr tas nav vienīgais, kas īsti sagaida cilvēkus! Jau pašlaik runa iet par ko pavisam citu un tieši šajā ziņā daudzi iedzīvotāji to nemaz vēl nezinu! Tagad gan ir laiks ķerties klāt pašam svarīgākajam, kas tad saistīts ar jaunajām izmaiņām un visu pārējo, tāpēc laiks to visu apskatīt krietni smalkāk!

Pašlaik jāņem vērā, ka no 2023. gada 1. janvāra Latvijas valsts pilsonim un nepilsonim, kas būs sasniedzis 15 gadu vecumu, pavisam obligātā kārtā būs jābūt personas apliecībai jeb eID kartei! Šī iemesla dēļ Pilsonības un Migrācijas lietu pārvalde jau ļoti paātrinātā veidā aicina savlaicīgi sev noformēt eID karti, kas to vēl nav izdarījusi, noradījusi PMLP galvenā pārstāve! Pašlaik gan jāatzīst, ka ar to viss nemaz tik vienkārši nebeidzas, jo priekšā ir vēl vairākas svarīgākas lietas, kas ir jāzina ikvienam iedzīvotājam! Tas saistīts ar to, ka 29 PMLP nodaļas katru dienu sniedz pakalpojumus rindas secībā, tāpēc noteikti negaidiet pašu pēdējo brīdi, jo nu ir vēl svarīgākas detaļas, kuras Jums ir jāzina!

Patreiz jau tika minēts, ka vismaz jūnija iesākumā PMLP nodaļās vidējā rinda ir jāgaida aptuveni stunda. Šī iemesla dēļ jau no jūnija iesākuma PMLP Rīgā ir papildinājusi klientu apkalpotāju vietas par veseliem 10 jauniem darbiniekiem, kas attiecīgi ļauj ātrāk palīdzēt apkalpot klientus, taču kā gan īsti saprast šo jauno noteiktumu? “Pilnīgi katrs konkrētais gadījums, kādēļ persona nav laicīgi noformējusi eID karti, tiks vērtēts ļoti individuāli!” Tas attiecīgi nozīmē, ka vairs nebūs nekādas atlaides uz tāda tipa darbībām!

Arī klientiem jau laicīgi tiek atgādināts, ka eID karti un pasi drīkst mainīt vēl pirms konkrētā termiņā beigām! Tādā veidā mēs aicinām noteikti nekavēties un ļoti laicīgi apmeklēt jebkuru no mūsu nodaļām, lai tikai varētu atjaunot savus personīgos dokumentus. Tas ir pavisam svarīgi, jo tuvākajā nākotnē noteikti varētu būt vēl kādi precizējumi, kas būs attiecināmi uz šiem dokumentiem.

Ļoti svarīgi atcerēties to, ka pase būs derīga arī pēc 2023. gada 1. janvāri. Tāpēc ar to izmaiņas personu apliecinošu dokumentu likumā vēl neietekmēs patreizējās pases derīguma termiņu un tādā veidā pase būs derīga līdz noteiktajam termiņam, kas minēta pašā dokumentā iekšā!

loading...