Beidzot paziņo par Energocenu kāpuma naudas atbalstu iedzīvotājiem! Lūk, kad cilvēkiem to sāks izmaksāt!

Beidzot nākušas klajā lielas ziņas par atbalstu sniegšanu iedzīvotājiem, kas saistīts ciešā veidā ar milzīgo Energoresursu kāpumu un nemaz nerunājot par to, kas varētu notikt rudenī, jo tieši tad gaidāms pats sāpīgākais moments visā šajā grūtajā situācijā! Pašlaik gan runa iet tieši par energoresursu atbalstu iedzīvotājiem un par to tiešām laicīgi jādomā, jo apkures sezona vairs nav tik tālu, kā mēs varētu domāts, tāpēc laiks iepazīties ar jaunāko informāciju par visu šo situāciju un kā to visu plānojas risināt.

Oficiālā informācija norāda, ka jau līdz nākamajai nedēļai atsevišķām ministrijā ir obligāts uzdevums izstrādāt piedāvājumu par galveno un visaptverošu mērķētu pabalstu sistēmu, kurai vajadzēs sākt darboties jau no 1. septembra. Labās ziņas ir tādas, ka atbalsts tik tiešām būs, taču vai šajā saistībā vēl nav citi svarīgi jautājumi uz kuriem noteikti vajadzētu rast atbildes? Izrādās, ka tā tik tiešām ir, tāpēc šī iemesla dēļ noteikti ir laiks ķerties klāt pie paša svarīgākā un aplūkot, ko cilvēki beidzot varēs saņemt, lai nomaksātu energoresursu straujo kāpumu.

Pašlaik gan nav vēl precīzi zināms, cik tieši liels atbalsts varētu būt un cik liela daļa iedzīvotāju uz to varētu pretendēt, tomēr zināms, ka tāds būs! Pats premjers Krišjānis Kariņš skaidri uzskata, ka atbalstam jābūt ļoti labi mērķētam. ReTV viņš izteicās, ka atbalsta kritēriji ir jābalsta uz galveno faktu – cik naudas saņems katrs valsts iedzīvotājs, tad attiecīgi pēc dažādām smalkākām kategorijām, pēc kuras sniegt atbilstošo vajadzības palīdzību.

Līdz ar to aprēķini un atbalsts tiktu veidots nevis pēc demogrāfijas tipa grupām vai citādam, bet gan tieši uz ienākumu apmēru vienai personai. Tālāk, kad valdībā otrdien Labklājības ministrs būs iesniedzis priekšlikumus, notiks diskusijas ar pašvaldībām, uzņēmējiem un pārējām pusēm, bet pats svarīgākais – valdība tik tiešam plāno pieņemt lēmumu, kas stāsies spēkā no 1. septembra.

“Noteikti būs jāaprēķina, kas derētu nākamajai apkures sezonai, marts, vai aprīlis vai maijs, bet to mēs varētu tikai aprēķināt! Pilnīgi iespējami, ka konkrētā summa mainīsies! Tā varētu būt pieaugoša, ja notiek šis un dilstoša, ja notiks, kas atkal cits. Jo tomēr ir strauja inflācija un energoresursu cenu pieaugumi!”

loading...