Valsts iedzīvotājus Steidzami brīdina par gaidāmajām milzu sekām, kas visus sagaida jau vasaras beigās!

Ja vēl pirms salīdzinoši neilga laika uzskatījām, ka esošā situācija tik tiešām nav tik slikta kā varētu šķist, vienīgajiem, kam patreiz nav problēmu ir tiem, kuri ir vai nu ļoti optimistiski vai bagāti, kam netraucē nekas no notiekošā, tomēr pārējā daļa, kura ļoti skaidri apzinās notiekošo, pavisam skaidri arī zina, kas mūs sagaida jau tuvākajā nākotnē. Šajā situācijā jāuzsver, ka tas noteikti nebūs nekāds iepriecinošais un labvēlīgais lēmums iedzīvotājiem, jo kopējā situācija progresē un nemaz nerunāsim par to, kas var notikt jau pēc vairākām nedēļām. Tieši tas uztrauc ļoti lielu daļu cilvēku! Laiks aplūkot, kas tad mūs drīzumā sagaida.

Tieši šobrīd cilvēki vairāk kā parasti, paši ar savām acīm redz to, kā veikalu plauktos ēdiens paliek aizvien dārgāks un cenas kāpj jau pa dienām. Neaizmirsīsim arī mūsu mīļo degvielu, kas ir uzkāpušas tik ļoti nebijušā līmenī, ka daudzi vadītāji vairs nav spējīgi tik daudz ieliet, jo maksā teju vai divreiz dārgāk, nekā iepriekš  un nav pat zināms, vai cena neturpināsies kāpt, jo tas jau pašlaik ir pamatīgs sitiens pa maku ļoti daudziem iedzīvotājiem. Šajā saistība klajā nācis brīdinājums, jo līdz vasaras beigām Latvija sasniegs produktu cenu pašu augstāko virsotni, tā Latvijas Radio : “Podrobnostji” pavisam godīgi izteicās Latvijas Pārtikas uzņēmuma federācijas vadītāja Ināra Šure. Diemžēl, atklājies, ka priekšā ir ļoti daudz nepatīkamā!

Pašlaik tieši pēc Šures teiktā, jau šīs vasaras beigās noteikti būs acīmredzami skaidrs, kāda tad būs šī konkrēta gada raža. Pie tam biržas cenas pavisam noteikti būs mazāk vai vairāk stabilizējušās un attiecīgi tajā brīdī cenas sasniegs savu augstāko virsotni! “Kā jau lielākā daļa zināt, cenas šobrīd ir augstas un turpinās augt, jo varu atkārtot, kas tad pilnībā visu ir sadārdzinājis – energoresursu straujais kāpums, izejvielas un loģistika, kas tad ir primārais tajā visā.”

Pie tam šobrīd nav nekāds milzu noslēpums, ka pieaug arī darbaspēka konkrētās izmaksas, lai šobrīd tikai varētu noturēt darbiniekus, jo šobrīd ir ļoti grūti ar teju vai katru darbības veidu. Pie tam šobrīd konkrētajā pozīcijā ir vērojams skaidrs pieaugums vidēji 10% apmērā, izteicās pati Šure. Tieši pēc viņas teiktā, jau līdz vasaras beigām cenas pieaugs par vismaz 10 – 15%. Tieši tad viss būs atkarīgs no esošajiem mehānismiem, ar kuru palīdzību valsts palīdzēt iedzīvotājiem pārziemot šo nenormāli dārgo ziemu.

Tieši tāpat viņa skaidri atzina, ka ļoti daudziem tā noteikti būs izdzīvošana, nevis dzīvošana! Jau šobrīd ir cilvēki, kas par to īsti nemaz neaizdomājas, kamēr nepienāks tas īstais brīdis. Tieši tāpēc būs ļoti, ļoti, ļoti daudz parādu un tieši tikpat daudz arī bankrotu un liela daļa to pat vēl nenojauš!

loading...