Kādēļ Tu dabon darbu?

Ja tu vēlies iegūt kādu darbu, konkrētu amatu vai uzdevumu, tev tas ir jāsaka skaidri un pārliecinoši.

Jauns pētījums Čikago biznesa universitātē, atklāj, ka darba kandidāti, kuri piesaka savu kandidatūru un ieinteresētību amatā, izmantojot savu balsi, tiek nolīgti daudz biežāk nekā tie, kuri ir aizsūtījuši tekstu.

Eksperimentā puse kandidātu izteica savu motivāciju un aprakstīja savas prasmes izmantojot balsi, bet puse kandidātu iesniedza tikai rakstisku motivācijas aprakstu un savu CV. Iesniegtā un izteiktā informācija bija identiska. Tomēr vērtētājiem gudrāk, piemērotāki un pārliecinošāki šķita tie kandidāti, kuri bija izteikuši savu motivāciju, nevis rakstījuši.

Viena lieta darba devējam ir saņemt vienkārši “sausu” informāciju par tavām prasmēm un ieinteresētību, bet pavisam cita lieta ir tad, ja darba devējs tevi var dzirdēt.Tas ļauj saprast, kā tu spēj izteikties, kādā tonī tu runā un kāds ir tavs vārdu krājums. Tas ļauj darba devējam savā veidā spriest par tavu domāšanas un saskarsmes veidu, kā arī tavu inteliģences līmeni,” stāsta universitātes pētnieks.

Tas vien vēl jo vairāk apliecina to, ka mums ir daudz svarīgāk sajust un uztvert cilvēku kā vienu veselumu, nevis tikai viņa uzrakstītos vārdus un iesniegtos faktus. Dzirdot cilvēka balsi, mēs neapzināti saprotam un sajūtam to, vai mēs varam konkrētam cilvēkam uzticēties un kādi ir viņa iespējamie nodomi.

Tāpēc pirms darba intervijas noderīgāk ir izdomāt kā tu sevi pasniegsi (kustēsies un runās), nevis satraukties par to kā nosaukt precīzi visas savas labās prasmes un īpašības.

loading...