Kariņš paziņo, ka aizliegts braukt ciemos un Tuviniekus varot satikt tikai ārā svaigā gaisā

Veselības ministrija informēja, ka valsts ierobežojumi pulcēšanās laikā joprojām ir spēkā svētku laikā. Šie ierobežojumi aizliedz privātus pasākumus un privātās pulcēšanās, izņemot pasākumus vienas ģimenes ietvaros.

No otras puses, ja tas ir nepieciešams, lai nodrošinātu personisko aprūpi, vai persona dzīvo viena ģimenē, vizītes ir atļautas, taču apmeklējumu skaits nedrīkst pārsniegt divas ģimenes. Ārkārtas situācijās ir izņēmumi bērēm brīvā dabā un kristībām. Šajā gadījumā vienlaikus var pulcēties līdz desmit cilvēkiem, bet ģimenes var būt tikai divas.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) ceturtdien žurnālistiem sacīja, ka šogad Ziemassvētkus un Jauno gadu atļauts svinēt telpās tikai un vienīgi ar ģimeni un nekādi izņēmumi šeit vairs nevar būt, jo patreizējā situācija ir tieši tāda, kāda ir un konkrētie ierobežojumi ir jārespektē.

Ministre atklāja, ka sākotnējais plāns bija ļaut cilvēkiem Ziemassvētku laikā svinēt svētkus vairāk nekā vienā ģimenē, izņemot izņēmumus, taču, tā kā pēdējās dienās redzēja Covid-19 kāpumu, tika nolemts šādu iespēju nesniegt.

Viņķele sacīja: “Mēs varam satikt savus tuviniekus ārpusē, taču šī gada svinības izpaliks.” Viņa piebilda, ka tas tiek darīts veselības un cilvēka dzīves labā. Tādēļ, ja svētku laikā plānojat sagādāt radiniekiem paciņas vai dāvanas, varat to izdarīt, ievērojot “2 + 2” principu, rīkojot īsu tikšanos ārā pagalmā vai pastaigājoties.

Tomēr jāatceras, ka pasākumu un saietu organizēšana ar draugiem vai dažām ģimenēm ārpus telpām nav atļauta. Tā vietā ministrija iesaka piezvanīt vairākām ģimenēm un draugiem, lai noorganizētu videozvanus.

Veselības ministrija brīdināja, ka svētku laikā pulcēšanās ar vairākiem ģimenes locekļiem vai citas līdzīgas brīvdabas aktivitātes piknikiem nav atļautas. Kā ziņots, no 19. līdz 21. decembrim trīs nedēļu laikā mēs veicām papildu drošības pasākumus, lai nodrošinātu, ka katram iedzīvotājam ārpus mājas ir pēc iespējas mazāk kontaktu ar citiem cilvēkiem.

Šis lēmums tika pieņemts, lai pasargātu sevi un citus no iespējamās Covid-19 inficēšanās. Veselības ministrija saprot, ka tas radīs grūtības un sarežģīs ikdienas dzīvi, bet tajā pašā laikā tas prasa katram pilsonim strādāt kopā, lai mazinātu infekciju izplatību, nepārslogojot slimnīcas iespējas sniegt palīdzību ārkārtas situācijās.

Saskaņā ar valdības grozījumu laika posmā no 19. decembra (sestdiena) līdz 11. janvārim tirdzniecības vietās katru dienu tiks piemēroti noteikumi, kas piemērojami brīvdienām un svētku dienām, un tiks paplašināta to preču grupa, ar kurām šajā periodā var tirgoties.

Avots

loading...