Kariņš šodien paziņo pavisam nepatīkamas ziņas – Vai veikali tiks aizvērti arī darba dienās?

Piedāvātie papildu ierobežojumi ir stingrāki nekā pavasarī, un tos no pilnīgas izolācijas var atdalīt tikai, darba nedēļas laikā slēdzot visus veikalus. Šodien masu medijiem skaidroja premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV). Un viņš vairākkārtīgi uzskaitīja to, ka šoreiz ierobežojumi ir tiešām daudz nopietnāki, nekā tas pirma pavasarī, un tas pašlaik daudz ko pamatīgi maina.

Uz jautājumu, kāpēc netika ierosināti turpmāki ierobežojumi, Kariņš norādīja, ka koalīcija šodien vēl nav apspriedusi ierobežojumus, un plāno rīt ierobežojumus apspriest valdības un krīzes vadības komitejas kopīgā sanāksmē. Tieši pēc šis sanāksmes varēs vairāk saprast, kas tiks darīts tālāk, jo patreiz ir jāuzdod un jānoskaidro vēl gana daudz jautājumu, kas saistās ar šo situāciju.

“Mans priekšlikums jau ir stingrāks nekā pavasara sistēma. Vienīgā atšķirība no pilnīgas vīrusa ierobežošanas ir tā, ka veikali vēl netiek slēgti nedēļas vidū.  Ministru prezidents paskaidroja, ka pašreizējais piedāvājums ir pat stingrāks nekā pavasarī.

Kariņš arī uzsvēra, ka Covid-19 Latvijā izplatās drīzāk lineāri, nevis ģeometriski. Valdībai ir jāizpēta dažādi informācijas resursi, lai palīdzētu atrast pareizo krīzes risināšanas veidu, jo pašlaik tas sagādā gana daudz problēmu, tāpēc, ka situācija nepaliek īsti labāka un viss nav tik vienkārši, kā mēs visi varētu domāt.

Veselības ministre Ilze Viņķeles  atzina, ka grozījumi precīzi vēl nav zināmi, taču no publiskā paziņojuma var secināt, ka papildu ierobežojumi galvenokārt balstās uz pieņemtajiem ierobežojumiem un tie balstās uz ekspertu ieteikumiem. Politiķie sacīja: “Mēs atbalstām politiskos lēmumus pēc ekspertu ieteikumiem.”

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) sacīja, ka tas, vai “KPV LV” ministrs atbalstīs Kariņa piedāvātos ierobežojumus, vēl nav komentējis, jo nav bijusi diskusija. Vienlaikus viņš uzsvēra, cik svarīgi ir nekavējoties paziņot uzņēmumiem, kuri tiks ierobežoti.

Saskaņā ar ziņojumiem, Covid-19 izplatīšanās dēļ premjerministrs mudinās valsts pasludināto ārkārtas stāvokli pagarināt līdz 11. janvārim, vienlaikus veicot vairāk pasākumu, lai ierobežotu Covid-19 izplatību. Pagaidām vēl nav izteikti, kādi varētu būt jaunie ierobežojumi, tomēr tādi būs un tas ir vairāk nekā skaidrs.

Avots

loading...