Kariņš šodien paziņo veselu virkni ar jauniem ierobežojumiem – Situācija kļūst traka

Valdība otrdien nolēma, ka publiskās vietās izmantos maskas un deguna maskas un ierobežos pulcēšanās privātos pasākumos, drošības apsvērumu dēļ un ne tikai!Īsumā: Sākot ar 14. oktobri, maskas jālieto sabiedriskās vietās (veikalos un citās vietās).

Pasākumos ar personalizētu sēdvietu jūs nevarēsiet valkāt masku. Bāri, kafejnīcas, restorāni (ieskaitot ēdinātājus) būs atvērti līdz pusnaktij. Nākotnē pie viena galda var sēdēt četri cilvēki. Privātais pasākums varēs pulcēt 30 cilvēkus iekšā un 300 cilvēkus ārpusē. Interešu izglītību var vadīt tikai klātienē. Mākslas amatieru grupas vairs nevarēs satikties klātienē.

Valkājiet maskas veikalos, aptiekās, pasta nodaļās, muzejos, bibliotēkās, lidostās, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un kulta vietas (piemēram, kulta vietas). Ja jūs rīkojat personalizētu sēdvietu pasākumu vienā no šīm vietām, jums nav jāvalkā maska.

Piemēram, muzejā notiek koncerts ar personalizētām sēdvietām. Cilvēkiem, kas strādā šajās vietās, jāizmanto arī deguna un mutes spilventiņi, un viņus nedrīkst nošķirt no apmeklētājiem ar fiziskiem šķēršļiem. No 14. oktobra ir paredzēts ieviest pienākumu lietot maskas un deguna maskas, lai pēc iespējas ātrāk uzsāktu Covid-19 kontroles pasākumus sabiedrības vidū.

Atlikušie ierobežojumi stāsies spēkā 17. oktobrī. Atbildot uz jautājumu, vai par masku nelietošanu ir iespējams sodīt, veselības ministre IlzeŅķele (“Attīstība / mērķauditorijas atlase”) sacīja: “Patlaban tiek pētīta iespēja uzlikt administratīvos sodus.”

Ierobežojumi izklaides vietās Ņemot vērā, ka Covid-19 mēdz izplatīties arī bezatbildīgos incidentos, privātiem incidentiem tiek noteikti ierobežojumi. Iekštelpās var pulcēties ne vairāk kā 30 cilvēki, bet ārā – ne vairāk kā 300 cilvēku. Ja jūs rīkojat privātus pasākumus sabiedriskās vietās, piemēram, restorānos, nomātās saunās, klubos utt., Viesiem jānodrošina fiksēts personalizēts krēsls 2 metru attālumā (izņemot ģimenes locekli), un pasākumu var veikt līdz pusnaktij.

Ierobežojumi attieksies arī uz bāriem, restorāniem un kafejnīcām. Veselības ministrija novērojusi, ka izklaides vietu darba laiks ir ilgāks, nekā atļauts, norādot, ka tās sniedz arī ēdināšanas pakalpojumus. Tāpēc grozījums paredz, ka ēdināšanas pakalpojumus var sniegt līdz pusnaktij.

Avots

loading...