Kur mitinās pasaules garākie vīrieši?

10 gadīgiem puišiem ikdienas rutīna nereti bija nostāties ar iztaisnotu muguru pret sienu, uzlikt grāmatu uz galvas, aizturēt elpu un griezties riņķī, lai redzētu rezultātu. Ak, tu neveiksme! Neesi paaudzies kopš vakardienas!

Tomēr, bērnam esot, mēs nesaprotam, kas tad galu galā ir garš un, kas ir īss, jo priekš mums visi cilvēki bija krietni garāk par pašu augumiem. Kur tad patiesībā rodas šie garie cilvēki?

Daudzi pieņem, ka holandieši ir garākie cilvēki Eiropā, bet viņi maldas. Atbilstoši 2005. gada pētījumam, vīrieši dienvidu Eiropā, iekļaujot Horvātiju, Bosniju un Montenegro, sasniedza vidējo garumu 185.6 cm.

Sieviešu vidējais garums bija 171 cm. Tas viss ir atkarīgs no gēniem, kādus tu saņem no saviem senčiem. Tomēr bez veselīgas diētas un fiziskām aktivitātēm, tu nevari sasniegt sava auguma potenciālus.

Vieni no garākajiem cilvēkiem mitinās Sahāras tuksneša nomalē. Šī cilvēku cilts tiek saukta par Dinka. Cilts ir ļoti cietusi no ilgiem gadiem civilā kara, atstājot 50.000 nogalinātus cilvēkus. Arī viņu vidējais garums 185 cm. Kāds ir viņu garuma noslēpums? Viņi ir izveidojušies tā, lai būtu vieglāk izdzīvot karstajos dzīves apstākļos. Garāki ķermeņa locekļi ļauj viņiem svīst vairāk, tādā veidā, izvairoties no pārkaršanas.

loading...