Nupat paziņots par Energoresursu kāpuma naudas atbalstu iedzīvotājiem! Lūk, kad iedzīvotājiem to izmaksās!

Nu tad arī beidzot ir ir nākušas klajā ziņas par lielā atbalsta sniegšanu cilvēkiem, kas tiešā veidā ir saistīts ar ļoti milzīgo energoresursu cenu kāpumu, itin nemaz nerunājot par to, kas reālitātē varētu notikt jau rudenī, jo tieši tad būs sagaidāms pats spēcīgākais un savā ziņā sāpīgākais brīdis cilvēkiem jau tā smagajā laika posmā. Patreiz gan runa iet tieši par energoresursu atbalstu iedzīvotājiem un par to tiešām ir laicīgi jāpiedomā, jo konkrētās apkures sezona būtībā vairs nav tik tālu, kā sākotnēji varētu iedomāties. Šī iemesla pēc ir jau laicīgi jāiepazīstas ar informāciju par visu kopējo situāciju un kā to plānots risināt.

Pašlaik, jau oficiālā informācija skaidri parāda, ka jau līdz pat nākamajai nedēļai atsevišķām ministrijām ir obligāts uzdevums sagatavot piedāvājumu par galveno un visaptverošu mērķētu atbalsta sistēmu, kurai vajadzēs sākt darboties no 1. septembra. Šoreiz gan ir labas ziņas, ka šāds atbalsts tik tiešām būs, taču šobrīd atliek uzdot jautājumu, kas īstenībā būtu jāgaida turpmāk un, kas vispār sagaidāms drīzā nākotnē, jo jautājumu joprojām ir ļoti daudz! Izrādās, ka dažas atbildes tik tiešām ir pieejams jau pašlaik, tāpēc šī iemesla dēļ noteikti ir laikus ķerties klāt pie paša būtiskākā un palūkot, kas patiesībā drīzumā sagaida cilvēki un jāsaprot, vai cilvēki tik tiešām spēs nomaksāt milzīgās un straujās energoresursu cenas.

Esošajā brīdī vēl gan nav precīzi zināms, cik tieši liels būs konkrētais atbalsts! Taču tās ir labas ziņas, jo atbalsts tiešām būs gaidāms, taču cik daudz iedzīvotāji to saņems vēl nav zināms, bet skaidrs, ka tā varētu būt salīdzinoši liela daļa! Šoreiz arī pats premjers Krišjānis Kariņš ļoti acīmredzami izteicās, ka atbalstam ir jābūt ļoti skaidri mērķētam! Viņš ReTV viesošanās laikā izteicās, ka noteikti atbalsta kritēriju izveidi, taču galvenajiem faktoriem vajadzētu būt mērķētiem uz to – cik daudz naudas saņems katrs valsts iedzīvotājs, tālāk attiecīgi jau pēc sīkākām kategorijām, no kuras tad attiecīgi spriedīs kam sniegt atbilstošo palīdzību.

Tālāk uz to skatoties aprēķini un atbalsts varētu tiktu izveidots nevis pēc demogrāfijas veida grupām vai savādākām, bet gan tieši uz ienākuma apmēru vienai konkrētai personai. Attiecīgi tālāk notiks vēl konkrētas diskucijas ar pašvaldībām, uzņēmējiem, kā arī visām pārējām pusēm, tomēr pašas labākās ziņas ir tādas, ka tam vajadzēs stāties spēkā jau no 1. Septembra, tāpēc atbalsts itin nemaz vairs nav tālu.

“Šobrīd noteikti vajadzēs aprēķinās, kas derētu nākamajai apkures sezonai, marts, aprīlis vai maijs, taču to mēs varētu tikai vairs aprēķināt! Ļoti iespējams, ka konkrētā summa mainīsies! Tā var būt pieaugoša, ja notiek viena darbība, bet tā arī var būs dilstoša, ja notiks kāds cits notikums. Tas skaidrojams ar to, ka ir ļoti strauja inflācija un tādējādi arī energoresursu cenu kāpumi. “

loading...