Latvieši atklāj, kā jūtas atgriežoties Latvijā un ir ļoti nepatīkami pārsteigti!

Patreiz jaunākais diasporas pētījums apliecina, ka daudzi, atpakaļ atgriežoties Latvijā, ir piedzīvojuši iedzīvošanās problēmas. Informācija par Diasporas un migrācijas pētījumu centra pētījumiem pieejama mājaslapā: www.diaspora.lu.lv LU DMPC ir izveidots 2014. gadā ar Ārlietu ministrijas atbalstu.

No šiem visiem atpakaļ atbraukušajiem tautiešiem, 40% atkārtoti kravā mantas, lai dotos uz ārzemēm, taču vissliktāk jūtās sievietes vecumā pirms pensijas, tā apliecina aptaujāto. Daudzi atbraukušie ir nepatīkami pārsteigti par it kā pašsaprotamām lietām, kā, piemēram, ka nevisur Latvijā tiek maksāts par virsstundām, ārzemēs, savukārt, par to apmaksā.

Kā arī, saskarās ar realitāti, naudu ir grūti nopelnīt un tās ir daudz mazāk. LU DMPC vadošie pētieki Baiba Bela un Mihails Hazans stāsta par pētījumu ”Atgriešanās apstākļi un nosacījumi.”

Pētījumā tiek apspriests par reemigrantu vajadzībām, iejušanos Latvijā, plāniem uz nākotni un sniegtas rekomendācijas. “Diasporas ieguldījuma Latvijā apzināšana” un “Atgriešanās apstākļi un nosacījumi”.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...