Ļoti nepatīkamas ziņas visiem tiem Latviešiem un Britiem, kas jau atrodas Anglijā – Gaidāmas milzu izmaiņas

Nākotnē paredz, ka valsts piekraste kļūs neapdzīvojama, dēļ jūras līmeņa celšanos. Tiks apdraudēti tūkstošiem kilometru šosejas un mājas. Vairāk nekā miljons mājas atradīsies riska zonā no 2080.gada.

Jau 2050.gadā tiek prognozēts ka vismaz 32 000 mājas būs applūdušas, taču līdz gadsimta beigām tās jau būs 82 000. Lielbritānijas klimatu pārmaiņu komiteja brīdina cilvēkus, kas var notikt ar jūras piekrastēm jau tuvākajā laikā.

Oksfordas Universitātes profesors Džims Hols iesaka sākt domāt par ciematu un pilsētu pārcelšanu uz drošu vietu. Kā arī pārcelšanās izmaksas būtu jāsedz pašvaldībām un valstij, nevis pašiem klimatu pārmaiņu upuriem. Tādēļ eksperti uzskata, ka nav vērts ieguldīt naudu un laiku īpašumos, kas atrodas pie jūras. Kā arī viņi uzskata ka varas iestādes pietiekami neinformē cilvēkus par apstākļiem, kas ietekmēs mūsu bērnus un jauniešus.

Šīs problēmas skars visu pasauli, ne tikai Lielbritāniju. Eksperti uzskata ka ir jārīkojas jau tagad, savādāk planētas ekosistēmai nenovēršams kaitējums jau būs nodarīts jau pēc 12 gadiem.

Taču, kā izrādās, tas nebūt nav viss! Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...