Ja Tu esi autovadītājs, Tev tas ļoti nepatiks… Latvijā tiks ieviesta jauna sistēma – Sodi būs milzīgi

Jau kopš septembra Lietuvā darbojas vidējā ātruma mērīšanas sistēma, kas nepilnu divu mēnešu laikā jau fiksējuši jau 11 000 ātrumpārkāpējus. Jau drīz Latvijas ceļiem tiks uzsākta šādu sistēmu ierīkošana informē CSDD.

Lietuvas Ceļu policijas dienesta priekšnieks Vītauts Grašis pastāstījis ziņu aģentūrai BNS, kā dažu mēnešu laikā šī sistēma palīdzējusi uzlabot situāciju uz ceļiem. Šī sistēma aprēķina vidējo ātrumu pēc šai posmā pavadītā laika un attāluma. Viena kamera fiksē automašīnu tai iebraucot kontrolpunktā, un otra kamera, kad šī automašīna no tās izbraukusi. Tomēr šis posms netiek slēpts, un pirms katra šī posma sākuma ir izvietota informatīva ceļazīme.

Lai gan Lietuvā šī sistēma uzstādīta jau sen, tomēr tikai ar septembri pārkāpumu datus nosūta uz Administratīvo pārkāpumu reģistram.

Pēc Lietuvas Ceļu policijas dienesta priekšnieka teiktā pārkāpēju skaits ir sarucis. Tomēr vēl daudzi šoferi nezin par šādu sistēmu, vai to neievēro, jo gandrīz divu mēnešu laikā, konstatēti gandrīz 11 000 pārkāpēju. Tomēr viņš uzskata ka paejot laikam, šī situācija vēl vairāk uzlabosies.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...