Līdz pat -20 grādiem un vairāk! Janvārī Latvijā ir sagaidāms pats lielākais sals pēdējo 2 – 3 gadu laikā!

Sagaidāms, ka tuvāko sešu nedēļu laikā sals Latvijā var pastiprināties līdz -20 grādiem un pat vairāk. Sinoptiķis sacīja, ka vislielākais aukstums būšot gaidām tieši janvāra beigās.

Saskaņā ar Eiropas vidēja termiņa laika prognožu centra prognozi vismaz līdz februāra vidum temperatūra būs tuvu normai un dažus grādus zem normālas temperatūras. Ja šī prognoze piepildīsies, tas būs ilgākais aukstuma periods Latvijā kopš 2018. gada februāra un marta.

Gaida temperatūra naktīs noslīdzēs līdz pat pašai zemākajai atzīmei vismaz pēdējo divu gadiu laikā – 2019. gada janvāris Latvijā bija pati pēdējā reize, kad sals noslīdēja līdz pat – 20 grādiem pēc celsija.

Kopš 2017. gada 7. janvāra Latvija nekad nav piedzīvojusi 30 grādu sals. Nākamnedēļ temperatūra saglabāsies pārsvarā ap -10 grādiem, dažkārt svārstoties ap nulli. Dažreiz var līt, galvenokārt sniegs. Valdošais būs mērens austrumu vējš.

No janvāra vidus paredzams, ka laiks kļūs vēsāks un sniegs kļūs arvien vairāk. Baltijas jūras siltais ūdens var izraisīt spēcīgu snigšanu.

Atkarībā no vēja virziena snigšana skars gan Kurzemu, gan Vidzemes dienvidrietumu daļu, ieskaitot Rīgu un citas Latvijas daļas. Visdziļākā sniega uzkrāšanās, visticamāk, veidosies kopš 2019. gada janvāra un februāra, kad dažviet Vidzemē tā sasniedza pusmetru.

Saskaņā ar ziņojumiem gaidāmās laika apstākļu izmaiņas ir saistītas ar pēkšņu stratosfēras sasilšanu virs Arktikas. Parasti tas maina gaisa cirkulāciju stratosfērā un turpmākajā troposfērā (atmosfēras apakšējā slānī). Dažreiz šīs izmaiņas ir īslaicīgas un niecīgas, bet dažreiz tās izraisa smagu un pastāvīgu aukstumu Eiropā.

Šī iemesla dēļ ikvienam jābūt aicinātam sekot līdzi laika prognozēm, jo laiks tik tiešām būs auksts un šajā laikā īpaši uzmanīgiem jābūt autovadītajiem, kad ceļi smagi apledo un pastiprinās dažādi riski uz ceļa.

Esiet uzmanīgi un sekojiet līdzi jaunākajām laika prognozēm, lai zinātu cik silti ģērbties un kā rīkoties.

Avots

loading...