Viņķele beidzot ir izteikusies, ka ierobežojumi vajadzības gadījumā tiks ieviesti pakāpeniski

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP)  pēc īpašas valdības sēdes sacīja, ka, ja Covid-19 izplatība nemazināsies un ierobežojumu ieviešana ir nepieciešama, tad tas tiks darīts tikai pakāpeniski, ņemot vērā absolūtu nepieciešamību pēc šāda risinājuma.

Viņa sacīja, ka agrīnās brīdināšanas kategorijā Latvija ir nonākusi “oranžajā brīdinājuma zonā”, saslimstība ar Covid-19 ir palielinājusies astoņas reizes, un šī slimība šobrīd izplatās kopu darba grupās. Cietušas arī dažas izglītības iestādes.

Politiķie paskaidroja, ka arvien vairāk Covid-19 pacientu beidzot nonāk slimnīcā, un arvien vairāk jaunu pacientu tiek hospitalizēti. Politiķie sacīja: “Tas viss liek novērtēt esošo epidēmijas kontroles diapazonu.” Tāpēc viņa atgādināja, ka masku lietošanas laiks sabiedriskajā transportā no 7. oktobra būs viens mēnesis. Ministrs paskaidroja, ka tagad ir vairāk ekspertu pierādījumu, ka sejas pārklāšana ar lakatu nav efektīva, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti izmantot medicīniskās vai sanitārās vai sejas maskas.

Politiķe paskaidroja, ka patlaban valsts līmenī netiek veikti stingrāki pasākumi, cerot, ka masu lietošana disciplinētā, atbildīgā un nopietnā veidā sabiedriskajā transportā var palēnināt vai apturēt vīrusa izplatīšanos. Savukārt nākamais solis drošības pasākumu virzienā būs masku plašāka izmantošana ārpus sabiedriskā transporta.

“Ja novēlat savai piemājas kafejnīcai sekmīgu darbu, ja vēlaties teātra izrādes un skolas klātienē, tad mēģinām ievērot drošības pasākumus, lai nebūtu jāķeras klāt ierobežojumiem. Ja gadījumā būs nepieciešamība pēc papildu ierobežojumiem, tie tiks ieviesti tikai soli pa solim, un izvērtējot absolūtu nepieciešamību,” teica Viņķele.

 Viņķele atklāja, ka, pirmkārt, šie ierobežojumi ietekmēs to cilvēku skaitu, kuri pulcējas telpās un nespēj veikt personalizētus sēdēšanas pasākumus. Viņa paskaidroja, ka ēdināšanas pārstāvji šonedēļ tika uzaicināti uz tikšanos, lai saprastu, kādas iniciatīvas uzņēmēji var uzņemties, lai izvairītos no nepieciešamības ķerties pie ierobežojumiem.

“Tieši katra mūsu rokās un izšķiršanās ir, vai attālinām vai izvairāmie no striktākiem ierobežojumiem, vai ar savu ignoranci un bezatbildību tos pietuvinām,” uzsvēra ministre.

 Politiķe arī kritizēja tos, kuri šajā situācijā izplata viltus ziņas vai aizstāvēja sazvērestības teorijas. “Tiem, kas izplata Covid-19, ir izdomāta lieta, tā ir valdības sazvērestība, ko es vēlos pateikt, ka, ja mēs ticam šim apgalvojumam, mēs joprojām ticēsim, ka zeme ir līdzena, jo to nevar redzēt ar neapbruņotu aci. “Ministrs teica, uzsverot, ka tas ir arī pārbaudījums tam, kā cilvēki saprot, kā lasīt zinātniskos pierādījumus.

Avots

loading...