Kas tāds vēl nav bijis! Premjers pieprasa Viņķelei atkāpties no amata – Lūk, kas notika!

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) pauda neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei(“Attīstība / Par!”) Un norādīja uz vakcīnu piegādes plāna problēmām. Viņa medijiem sacīja, ka atkāpsies no amata pēc premjerministra lūguma. Jāņem vērā, ka šis ir nebijis precidents un nekas tāds pat nevarēja ienākt prātā, kā tas vispār varēja gadīties un notikt?

Kaeiņš attālinātajā preses konferencē paskaidroja, ka kopš pandēmijas sākuma viņš ir iestājies par izlēmīgu rīcību pret Covid-19 un sastapies ar veselības ministres Viņķeles pretestību. Covid-19 ierobežošanas plāns ilgu laiku nav bijis, bet Covid-19 vakcinācijas plāns valdībai izskatīšanai tika iesniegts tikai otrdien īsi pirms valdības sēdes. Plāna pārskatīšana ir atlikta uz ceturtdienu, 7. janvāri.

Kariņš sacīja: “Es pacietīgi gaidīju, kad Veselības ministrija iepazīstinās ar šo īpašo plānu trīs valdības sēdēs.” Viņš atzina, ka vakar vakarā viņam to nosūtīja prezidents Egils Levits.  Ministru prezidents uzsvēra, ka šobrīd “nekas nav svarīgāks par vakcīnas plānu”, lai visi saprastu savu lomu vakcinācijas procesā.

Premjers neuzticības balsojumā izplatīja paziņojumu plašsaziņas līdzekļiem, ka viņš cer izstrādāt vakcīnu piegādes plānu, lai nodrošinātu, ka vakcīnas tiek sniegtas sabiedrībai pēc iespējas ātrāk labi strukturētā loģistikas un komunikācijas procesā. Turklāt plāna formulēšanā un koordinēšanā jāpiedalās visām aģentūrām, kas ir tuvu katram iedzīvotājam, piemēram, pašvaldībām un ģimenes ārstiem.

“Latvija ir cīnījusies pret Covid-19 izraisīto pandēmiju, un mēs šajā cīņā nonākam kritiskā brīdī. Tas skaidri parāda, ka vienīgais veids, kā atcelt ierobežojumus, atgriezties normālā dzīvē un atsākt mērķtiecīgu attīstību, ir pēc iespējas ātrāk kalpot sabiedrībai. Tam jābūt balstītam uz skaidru, sabiedrībai saprotamu vakcīnu piegādes plānu. Kopš otrās pandēmijas sākuma mēs cenšamies attīstīt skaidru un saprotamu rīcības plānu trūkuma sekas, un mēs nevaram rīkoties ātri Un pozitīvas darbības. Kā sabiedrībai mēs visi jau esam cietuši. Mēs nevaram turpināt to darīt, ”sacīja Kariņš.

Premjerministrs arī atzina, ka līdz galam neizprata iepriekšējos līguma lēmumus ar vakcīnu ražotājiem. “(..) Tas ir ļoti mulsinoši, varbūt pēdējā valdības sēdē mums bija jāpiedalās un jāpārliecinās, ka mēs atteicāmies no piedāvātajām papildu Pfizer un BioNTech vakcīnu devām …

Mēs mainījām šo pasūtījumu un lūdzām to ražot Uzņēmums saņem maksimālo devu, tāpēc jā, nav skaidrs, kā tas notiks, kad mums tik ļoti vajadzīgas šīs vakcīnas, kad citi ražotāji ir ļoti vajadzīgi citiem, lai viņi mums atteiktos no papildu devām. Tās ir jau tirgū esošās. Ražotāja deva tiek pārdota un ir apstiprināta lietošanai visā Eiropas Savienībā, “sacīja premjerministrs.

Viņa apgalvo, ka atkāpsies Saskaņā ar sadarbības līgumu tiks izsniegts 48 stundu paziņojums par atkāpšanos. Kariņš solīja parakstīt atkāpšanās pieteikumu ceturtdien. Premjerministrs atzina, ka otrdien ir ticies ar visiem koalīcijas partneriemun aicināja viņu izvirzīt “dinamisku un spējīgu” ministru kandidātu. Pēc Kariņa teiktā, ir daudz cilvēku, kuri vēlas pārņemt departamenta politisko vadību. Ministru prezidents cer uzņemt apvienību “Attīstībai / Par!”.

Viņķele medijiem apliecināja, ka atkāpsies, sakot: Ķerties stenderēs šādos brīžos nebūtu labs stils” Tomēr viņa uzskata, ka lūgums atkāpties ir tāpēc, ka premjerministrs mēģina atrast kādu atbildīgu, nododot atbildību.

Avots

loading...