Tas ir liels trieciens daudziem! Latvijā mūžībā devies ļoti slavens un cienījams cilvēks

Tās ir ļoti skumjas ziņas daudziem cilvēkiem, jo šis cilvēks tik tiešām bija labi pazīstams daudziem un gana daudz ir palīdzējis citiem, neskatoties pašam uz esošo situāciju un tas šajā ziņā ir diezgan skumji, jo pēdējā laikā mūžībā aiziet daudz slaveni un atpazīstami cilvēki.

Diemžēl 3. Janvārī mūžībā ir devies ļoti labi zināmais un atpazīstamais Rīgas Stradiņa universitātes profesors Jānis Raibarts. Tā ir paziņojusi pati Rīgas Stradiņa Universitāte (RSU)

1964. gadā Raibarts beidzis Rīgas Stardiņu universitāti (agrāk Rīgas Medicīnas skolu), bet pēc tam trīs gadus Daugavpilī strādāja par vietējo ārstu. 

1967. gadā viņš atgriezās Rīgā, strādājot poliklīnikā un vēlāk Pirmajā slimnīcā – uzsāka klīniskās vadības pētījumus un pēc tam pēcdiploma studijas.

1974. gadā Raibarts aizstāvēja disertāciju “Arteriālās hipertensijas hemodinamiskās izmaiņas”. 1973. gadā Jānis Raibarts (Jānis Raibarts) nolēma pievērsties pedagoģijai līdz pensijai 2014. gadā. Viņš RSU 5. un 6. klases medicīnas studentiem atklāja praktisko kursu iekšējā medicīnā.

Profesors Jānis Raibarts visu savu dzīvi ir bijis kaislīgs zvejnieks. Pēc viņa iniciatīvas tika izveidots un aktivizējās RSU Zvejnieku klubs.

2014. gadā Latvijas Ārstu biedrība par nozīmīgu ieguldījumu medicīnā piešķīra profesora Jāņa Raibarta profesora Ilmāra Lazovska balvu. Tas nav dažu cilvēku, bet daudzu ārstu balsojuma rezultāts.

Avots

loading...