Nekavējoties atmet šos populāros, bet ļoti bīstamos ieradumus, ja nevēlies saslimt ar Covid-19

Dzīve koronavīrusa pandēmijas laikā ir iemācījusi mums daudz jaunu veselīgu paradumu, kas var novērst vīrusa izplatīšanos slimību laikā. Tomēr, pat ja jūs valkājat masku, ievērojat distanci un regulāri mazgājat rokas, jūs varat apdraudēt savu veselību ar citu ieradumu. Portāls bestlifeonline.com apvieno bīstamākos un bīstamākos ieradumus, no kuriem vajadzētu izvairīties.

Katru dienu mēs zinām, ka deguna un naglu urbināšana ir slikta, taču dažreiz mēs laiku pa laikam nonākam nepatikšanās. Šie sliktie ieradumi ir jāpārtrauc, taču tie ir bīstami arī tagad, jo palielina iespēju saslimt ar Covid-19 vīrusu.

Jūs jau varat zināt, ka urbināšana, “rakšana” vai pieskaršanās degunam var kaitēt jūsu veselībai. Infekcijas, kas iet caur degunu, var viegli iekļūt cilvēka ķermenī, jo āda deguna iekšpusē nav tik stipra kā rokas vai seja. Neaicināti “uzbrucēji” var viegli iekļūt cilvēka asinīs caur degunu. Lai pasargātu sevi no Covid-19 vīrusa, vienkārši pieskarieties degunam ar tīrām, svaigi mazgātām rokām un pēc tam mazgājiet to vēlreiz.

Daudzi no mums neētiski uzvedas ar nagiem vai kutikulām. Daži cilvēki to dara, kad ir nervozi vai noraizējušies, bet citi ir garlaicīgi un tāpēc izvēlas grauzt savus nagus. Bet tagad šādas darbības ir ne tikai neizskatīgas, bet arī bīstamas. Bostonas Universitātes Sabiedrības veselības skolas epidemioloģijas profesore Ellija Mareja sacīja, ka nagu nokošana var būt inficēta ar Covid vīrusu. Eksperti teica: “Jebkurā veidā pieskaroties sejai, pastāv risks inficēties ar infekcijas slimībām, tostarp Covid-19.”

Trauku un dzērienu koplietošana.  Mēs esam pieraduši dalīt ēdienu un dzērienus ar draugiem un ģimeni. Šeit mēs dzeram ar termosu, un šeit mēs ēdam ar dakšiņu vai karoti. Tomēr, kā atzīst infektologs, pārtikas un dzērienu koplietošana ir vienkāršs veids, kā apmainīties ar baktērijām. Daži eksperti saka, ka ēšana ar dakšiņu vai karoti vai dzeršana ar trauku var trīskāršot iespēju saslimt ar Covid-19.

Pieskaršanās sejai joprojām ir viens no visgrūtāk ievērojamajiem pandēmijas drošības ieteikumiem. Kaut arī maskas vai aizsargbrilles lietošana var samazināt pirkstu iespiešanās iespēju degunā, acīs vai mutē, kārdinājums pieskarties sejai bieži ir spēcīgāks.

Eksperti iesaka atcerēties, ka dienas laikā mūsu rokas pieskaras neskaitāmām virsmām, bet pēc tam to pašu roku uzliek uz mutes, acīm vai deguna. Eksperti norāda, ka mūsu vēlme sakārtot brilles un noņemt sejas nejutīgumu ir automātiska un parasti notiek automātiski. Tāpēc, atstājot māju, pārliecinieties, ka jums nav jāvalkā brilles, mati un cepures. Tomēr, ja jums tas jādara, lūdzu, iepriekš nomazgājiet rokas vai dezinficējiet.

Avots

loading...