Valdībā notiek diskusijas par komandantundas ieviešanu uz pilnīgi visu diennakts laiku

Ikviens no mums jau izjuta, ko tas nozīmē, kad tiek ieviesta komandantstunda. Šajā gadījumā tas notika vakara, nakts un agra rīta periodā no pulkstens 22:00 līdz 5:00 rītā, kura laikā neskaitāmi cilvēki bijuši neizpratnē par esošo situāciju. Tāpat nedrīkst aizmirst, ka par komandantstundas neievērošanu sodīti neskaitāmi cilvēki, piemērojot pat visbargākos un nežēlīgākos naudas sodus, taču tagad viss iet uz vēl pavisam citu pusi!

Kā izrādās, tad atklājas tas, ka Valdība jau iepriekš esot apspriedusi par to, ka konkrētās komandantstundas varētu ieviest pat uz pilnīgu diennakts laiku un tas nozīmētu to, ka bez vajadzības no mājas iziet ārā vispār nedrīkst, kas pašlaik par to zināms un vai tas var notikt?

Kā izrādās, tad Valdība iepriekš bija apspriedusi komandantstundas noteikšanu, taču ministri beigu beigās nolēma to neieviest. Vakar Valsts aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komitejā atklāja premjerministra Krišjāņa Kariņa parlamentārā sekretāre.

Viņa paskaidroja, ka valdība ir apspriedusi ierobežojumu noteikšanu 24 stundas diennaktī, taču viņa atzina, ka “cilvēkiem joprojām ir jādodas uz darbu, un ražošanas process tiktu pārtraukts”. Tāpēc tika nolemts koncentrēties uz aizliegumu atstāt dzīvesvietu, izņemot īpašus apstākļus svētku dienās un šajā nedēļas nogalē.

Tomēr Siliņa deputātiem neminēja, vai valdība nākamajās nedēļas nogalē varētu noteikt arī komandantstundu. Saskaņā ar ziņojumiem ar Covid-19 saistītie ierobežojumi valstī stāsies spēkā līdz otrdienai, 25. janvārim, pēc valdības un Krīzes vadības komitejas kopīgas sanāksmes operāciju vadības grupas vadītājs, Ministru prezidenta biroja valsts sekretārs Jānis Citskovskis.Par šīm ziņām medijus informēja Jānis Muudkovskis.

Pamatojoties uz to, valdība šodien konceptuāli ir piekritusi pagarināt valsts ierobežojumus līdz 25. janvārim, bet konkrētais lēmums tika pieņemts valdības sēdē ceturtdien.

Citskovskis piebilda, ka tas galvenokārt notiek, lai paplašinātu pakalpojumu, tirdzniecības un izglītības ierobežojumus. Tomēr komandanta stundas pagarināšana vēl nav apspriesta.

Ministru kabinets iepriekš bija nolēmis no 30. decembra Latvijā noteikt komandantstundu, kas stāsies spēkā Jaungada brīvdienās un nākamajās nedēļas nogalēs. Iedzīvotājiem jābūt mājās no pulksten 22:00 līdz 5:00, bet viņiem ir atļauts doties prom tikai noteiktos īpašos apstākļos. Plānojiet to pašu procesu veikt šajā nedēļas nogalē (8. un 9. janvārī).

Avots

loading...