Sinoptiķi izsludina nopietnu brīdinājumu par ceturdien gaidāmo spēcīgo sniegputeni

Patreizēja situācijā jāņem vērā tas, ka laiks nav no tiem labākajiem, pie tam pēdējo dienu aukstums nav pieredzēts ilgi, īpaši tajās vietās, kur tika uzstādīti aukstuma rekordi. Šoreiz laiks runāt par to, kas tad mūs sagaida ceturtdien un vai aukstums un sniegputeņi vispār atkāpsies?

Jaunākā sinoptiķu prognoze liecina to, ka sākot no trešdienas vakara līdz par ceturtdienas rītam un dienas vidum, sākot no Rietumu daļas, pastiprināti snigs, kā arī putinās. Saistībā ar to, ka lielākajā daļā strauji pazeminās temperatūra, iesākumā stipri sniegs, bet vēlāk nokrišņi pāries atkalā un spēcīga lietū, brīdinājuši sinoptiķi.

Sinoptiķi ziņo, ka visā valstī būs spēkā Latvijas Vides, ģeoloģijas, kā arī meteroloģijas centra dzeltenais brīdinājums par spēcīgu sniegputeni un apledojumu. Jāņem vērā, ka sniega kārtas biezums daudzviet var pieaugt pat par veseliem septiņiem centimetriem, krasi pasliktināsies arī redzamība.

Ietves un ceļi, kā arī citas vietas, kur kusīs sniegs smagi apledos un var būt īpaši bīstamas priekš staigāšanas vai braukšanas ar mašīnu. Tāpat jau tiek ziņots, ka var tikt kavēta transporta kustību, kā arī gājēju pārvietošanās dēļ sliktajiem laikapstākļiem.

Dienas otrajā pusē varam sagaidīt spēcīgu lietu un valsts austrumos ātri vien gaidāms slapjš sniegs un atkala. Savukārt no rietumiem, caur mākoņiem vietām nedaudz uzspīdēs saule, vietām gaidāma arī dūmaka.

Lielākoties dienas garumā pūtīs mērens dienvidu vējšs un gaisa temperatūra dienas gaitā var pacelties līdz pat +5 grādiem, radot pamatīgu sniega kušanu un apledošanu, kas īpaši bīstami ir autovadītājiem, jo atkala ir daudz bīstamāka, nekā varētu šķist.

Rīgā būs gaidāma ne tikai spēcīga snigšana, bet arī pamatīgs sniegputenis. Nakts izskaņā sniegu jau nomainīts ilglaicīgs lietus un apledojums. Ceturtdienas pēcpusdienā lietus brīžiem var pārstat līt. Dienvidu vējš kļūs nedaudz lēnāk un gaiss varēs iesilt jau līdz +3 grādiem pēc celsija.

Avots

loading...