Swedbank nāk klajā ar pavisam jaunu un negaidītu paziņojumu saistībā ar jaunu un bīstamu krāpšanas shēmu

Tieši pēdējā laikā aizvien vairāk varam dzirdēt par dažādiem brīdinājumiem un paziņojumiem no bankām. Tas lielākoties attiecas tieši ar to, ka uzdarbojas krāpnieki, kuri kļūst arvien gudrāki. Lai arī problēma nav izskausta, tas viss turpinās un tā kā pieeja krāpniekiem paliek arvien gudrāka, tad cilvēki aizvien vairāk turpina uzķerties. Līdz ar to nav noslēpums, ka cilvēkiem jābūt daudz uzmanīgākiem, viss, kas saistīts ar līdzekļiem un banku. Aizvien biežāk ir dzirdami gadījumi, kur krāpnieki iegūst piekļuvi kontam un lai cik daudz naudas tur būtu, tā visa pazūd momentā, kad krāpnieks tur ir ticis iekšā. Arī šoreiz stāsts ir saistīts ar šo krāpniecisko darbību.

Jau tā uzmācīgie krāpnieki pēdējā laikā veido loterijas akcijas uz lielo un pazīstamo zīmolu un firmu vārdiem. Respektīvi, viņi izmanto sociālos tīklus un mēģina cilvēkus ievilināt lamatās. Viņi banku, vai lielu veikalu tīklu vārdā uztaisa loteriju un lūdz atstāt cilvēka ēpastu vai numuru. Tas momentā dod viņiem ļoti daudz priekšrocības, jo tieši nākamajā solī sākas viņu aktīvā darbība, kur cilvēki ļoti iekrīt. Tieši liela daļa aizķeras aiz lielo firmu un zīmolu vārdiem un zaudē milzīgas summas no saviem banku kontiem. Tomēr arī šajā gadījumā laiks paskatīties, kas notiek tālāk un kā cilvēki tajā visā iekrīt.

Jau tālāk šie krāpnieki zvana vai sūta ēpastus tiem, kuri ievadījuši savu informāciju. Pēc tam viņi uzdodas par šo firmu vai banku pārstāvjiem, kur bija jānorāda savs numurs. Pēc tam apgalvo visādas lietas, tajā skaitā, ka cilvēks ir vinnējis konkrētu lietu un jāizdara sekojošas lietas. Viena no zināmākajām – it kā jāievada lietotājvārds un parole kontam. Šeit svarīgi ņemt vērā, ja kāds stāsta, ka strādā bankā, vispirms lūdziet nosaukt viņa vārdu. Ja tomēr ir aizdomas, nometies klausuli un zvaniet oficiālajam bankas numuram, tā Jūs nekad nekļūdīsieties.

Tieši pēdējā laikā aktivitāte ir augusi un upuri joprojām ir ļoti daudz. Iekrīt pat tie, kuri ļoti labi zina par šādām lietām, taču steigas rezultātā pieļauj vienu kļūdu un ar to viss beidzas. Saistībā ar šādu krāpšanu ir svarīgi atcerēties, ka viņi visi darbojas vienādi. Mēdz piedāvāt arī ieguldīt akciju tirgos un gūt milzīgu peļņu. Visi, kas sola milzīgu peļņu ir meli. Krāpnieki parasti izmanto AmyDesk ar ko var tikt otra cilvēka datorā un izdarīt visu vajadzīgo.

Ja sarunas laikā Jums rodas, kaut mazākās aizdomas, ka kaut kas nav tīrs, nekavējoties nolieciet klausuli un zvaniet uz bankas oficiālo tālruni, kur varēsiet pateikt par situāciju un ja izrādīsies, ka viss bijis kārtībā, tad atkal varēsiet turpināt sarunu, jo drošāk taču ir pārliecināties, nekā iekrist milzu lamatās.

loading...