Beidzot gaismā nākušas Jaunās “LIDL” darbinieku algas lielumi! Algas vienkārši milzīgas!

Ja vēl pirms neilga laika cilvēki ļoti gaidīja “LIDL” veikalu ienākšu Latvijā, tad pašlaik šis veikalu tīkls attīstās pa visu valsti milzīgā ātrumā. Nav arī noslēpums, ka “LIDL” tīkls ir tik milzīgs un pieredzējis, ka spēj sacensties par ar lielākajiem konkurentiem un gūt pat zināmu virsroku. Lai gūtu virsroku jābūt skaidrām zināmām lietām. Kā jau daudzi zina, šī veikalu ķēdes noteikumi ļoti stingi ievēro to, ka pret darbiniekiem jāizturas kā pret ģimeni. Līdz ar to arī algas lielumiem jābūt gana lieliem, lai cilvēki būtu par to gana priecīgi.

Jāņem vēra arī tas, ka jau sen ir radies uzskats par to, ka Latvijas tirdzniecības tipa nozarē alga patiešām nemaz neesot laba. Ja vien netiek strādāt patiešām garajās maiņās un virsstundas. Līdz ar to, tieši šī iemesla dēļ esot mazs atalgojums, kas neatspēko ieguldīto darbu. Jau iepriekš Dienas Bizness bija veicis savdabīgu Centrālās datu pārvaldes apkopojumu un rezumē. Līdz ar to, tagad daudz plašāk un skaidrāk tiek saprasts, kādas tad ir Jaunā tipa algas, jo kā zināms “LIDL” grūtajos laikos arī paceļ algas. Laiks to visu aplūkot jau smalkāk.

Kopējā tipa analīze tika veikta Latvijas populārākajiem veikalu tīkliem. Piemēram Rimi kasieri pirms nodokļu nomaksas, saņem ap 4.00 Eiro stundā, kas tik tiešām nav tik daudz, tomēr summa mainās atkarībā no pieredzes. Ļoti līdzvērtīgi ir ar Maximu, kur veikala kasieri saņem ap minimālo, stundas likmi ap 4.00 Eiro. Tomēr arī šajā gadījumā šie cipari var mainīties atkarībā no stāža.

Tomēr LIDL pēc pēdējām vakancēm darbiniekiem piedāvā vidēji ap 5,50 līdz 6,00 Eiro stundā, kas ir vidēji augstāk šajā nozarē. Darbiniekiem ir jārotē un tas nozīmē, ka vienu brīdi var pastrādāt pie kases, nākamo pašā veikalā utt. Līdz ar to, nav vienveidīgs darbs, taču ņemot vērā jaunās izmaiņas, tiek ziņots, ka algas ierastajiem veikala darbiniekiem var pat pārsniegt 6,00 Eiro likmi stundā, kas ir ļoti pozitīvi, nemaz nerunājot par visām apdrošināšanām un visu pārējo.

Piemēram preču nodaļas asistents iepirkumu nodaļā mēnesī saņem ap 1400 – 1500 Eiro mēnesī, kas ir patiešām labs cipars šajā amatā. Preču plūsmas vadības speciālists saņem atalgojumu no 1700 Eiro mēnesī, kas ir tiešām vidēji vairāk nekā nozarē. Arī noliktavas darbiniekiem ir iespaidīgas algas, kā arī autovadītājiem, kuri piegādā veikaliem preces. Vidējais atalgojums tiem, kuri piegādā preces ir jau sākot no 1500 Eiro mēnesī, kas parāda, ka šim veikalu tīklam tik tiešām rūp savi darbinieki!

loading...