Šie ir 10 smagi “klusā insulta” simptomi, pievērsiet tiem uzmanību, jo var sekot arī nākamais!

Lai gan visbiežāk insults skar vecākus cilvēkus, šī statistika ir maldinoša, jo insults var uzbrukt jebkura vecuma cilvēkiem.Svarīgākais ir pievērst insulta agrīnās pazīmes un laicīgi vērsties pie ārsta. Šodien mēs jūs iepazīstināsim ar visbiežāk sastopamajiem, agrīnajiem insulta simptomiem.

1. Neskaidra redze vai tās zudums. Viss process sākas acīs, tas var skart gan vienu, gan abas acis. Statistika ziņo, ka apmēram 44% insulta slimnieki pirms insulta ir piedzīvojuši redzes zudumu.
2. Pēkšņas galvassāpes vai reibonis. Šis simptoms visbiežāk parādās sievietēm līdz 45 gadu vecumam. Tā ir galvenā pazīme, kad doties konsultēties ar savu ārstu.

3. Runas traucējumi un grūtības sarunāties. Tā kā pāris reizes runas apjukuma neliekas nekas bīstams, šis simptoms bieži tiek pārprasts un neņemts vērā, taču problēmas saprast vai izveidot teikumus būtu jāņem vērā.

4. Līdzsvara zudums vai apgrūtināta staigāšana. Pēkšņs vājums, lēnums un apgrūtinātas ekstremitāšu kustības bieži vien norāda uz insultu. Dažkārt pacientus piemeklē arī paralīze un pilnīgs sabrukums. Paralīze ir viens no galvenajiem insulta simptomiem, un tas ir rādītājs, ka nepieciešama medicīniskā palīdzība. Lūk, kā pārbaudīt, vai jums ir šis simptoms. Atveriet plaukstas uz augšu un izstiepiet uz sāniem, un turiet tās 10 sekundes. Ja kāda no rokās nokrīt un ir grūtības tās noturēt, tas liecina par muskuļu vājumu.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...