Katru dienu lieto bankomātus? Jau stājies spēkā jaunās izmaiņas, tas ietekmēs ikvienu!

Vai bieži savā ikdienā lieto bankomātus? Ja lieto bankomātus – tad šīs ziņas iespējams Tev pavisam noteikti nebūs iepriecinošas. Jo esošās izmaiņas esot stājušās jau spēkā un tagad ietekmē pilnīgi visus, kuri lieto bankomātus ar kredītkartēm.

Ja aizmāšības  pēc savu bankas karti ievietosi ne tur – varēsi atvadīties no ļoti prāvas naudas summiņas. Piemēram ja ikdienā izmanto Swedbank karti un ja to netīšām ievietosi DNB bankomātā – Par naudas izņemšanu automātiski noraus komisiju 2,85 Eiro apmērā, kā arī veselus divus procentus no kopējās summas. Fantastiski vai ne?

Minēsim vienkāršāku piemēru, lai viss taptu skaidrs uzreiz! Ja no bankomāta teiksim vēlēsies izņemt tikai 5 Eiro, kas būs paredzēti pusdienām, jo vietējā kafejnīcā ar karti nevar norēķināties.

Tev atņems 2,95 Eiro – teju 2/3 no visas izņemtās summas.

Tomēr izrādās, ka tas nebūt vēl nav viss!

Praktiski – Ja aizmāšības pēc ievietosi savu karti citā bankomātā, automātiski vari atvadīties no milzu naudas. Iedomājaties, ja vēlies izņemt 1000Eiro. Tev noraus 2.85 Eiro komisiju + 2%, kas būs vēl 20 Eiro. Beigu beigās no 1000 Eiro, paliks nepilni 980 eiro. Un 22.85 būsi noziedojis bankai.

Esiet ļoti vērīgi un skatieties ko darāt. Varbūt grūti pat iedomāties, kā aizmāšības pēc var ielikt karti citā bankomāta, taču ticiet – tas ir iespējams. Daudzviet pat nav pieejami Jūsu vajadzīgie bankomāti un cilvēkiem nav nekāda iespēja izņemt citur, tāpēc ņemt bankomātā, kas viņiem tuvāks – tādējādi smagi iegrābjoties.

Ja kaut kur steidzies un ir nepieciešams izņemt palielāku naudas summu – pavisam noteikti padomājies divreiz, kur to izņemsiet un visticamāk būs izdevīgāk, aizbraukt tālāku gabalu, pie vajadzīgā bankomāta, tādējādi ietaupot pūles un naudu.

Esiet uzmanīgi un rūpīgi sekojiet līdzi savām darbībām ar kartēm un banku termināļiem.

loading...