Jaunais veselības ministrs Pavļuts nāk klajā ar nopietnu paziņojunu. Tagad tas skars arī Tevi

Veselības ministrs Daniels Pavļuts gatavojas palielināt vakcinācijas ātrumu, taču šobrīd vakcīnu trūkst. Veselības ministrs runāja par vakcinācijas plānu un LTV raidījuma “Rīta panorāma” pašreizējo statusu, jo tas ir ļoti īpašs un ļoti svarīgs ikvienam no mums, lai arī cik grūti brīžiem tam būtu noticēt.

Viņš atzina, ka viņš vakar piedalījās pirmajā kopīgajā dialogā starp ES veselības ministriem. Sarunā ir skaidrs, ka daudzviet Eiropā viņi saskaras ar tādām pašām problēmām kā Latvija – lēns vakcinācijas ātrums un nepietiekams vakcīnu daudzums.

Jāņem vērā fakts, ka nelielu daļu vakcīnu skaitu no piegādātājiem jau ir saņēmušas vairākas Eiropas valstis. “Šobrī tā patiešām ir pirmā vakcīna, kas tika reģistrēta Eiropas Zāļu aģentūrā. Pie tam Pfizer/BioNTech ir pieejama ierobežotā apjomā un daudzumā, pie tam otrajā ceturksnī ir paredzētas vēl lielākas piegādes,” izteicās Veselības ministrs.

Otrais jautājums ir saistīts ar vakcīnu “Moderna”. Pašlaik to daudzums, ko viņi nodrošina Latvijai, ir ļoti maza – 35 000. Pavļuts minēja, ka vakcīna “Moderna” tiks izlietota nekavējoties, jo puse no tās jau ir izmantota, un otra puse plāno saņemt otro vakcināciju.

Ministrs ar nepacietību gaida 29. janvārī Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu AstraZeneca lietošanai. Rezultātā Latvija jau februārī var saņemt pirmos lielos sūtījumus un var sākt vakcinēt sociālās aprūpes centru darbiniekus un klientus.

Veselības ministrs atzina, ka līdz šim ir pasūtītas daudzas vakcīnas, tāpēc latviešus iespējams potēt divas reizes. Pasūtīto vakcīnu skaits pārsniedz to, ko prasa Latvija, taču nav skaidrs, kad tās tiks piegādātas pilnā apjomā.

Ministrs uzsvēra nepieciešamību palielināt vakcinācijas kapacitāti, jo šobrīd tā ir nepietiekama. Šobrīd ir 10 000 vakcināciju nedēļā, bet apjoms jāpalielina desmitkārtīgi. Viņš cer, ka ap martu vai aprīli nedēļas laikā var vakcinēties 5% iedzīvotāju.

Ministrs uzsvēra: “Tajā laikā – iespējams, martā vai aprīlī – mums jābūt gataviem plaša mēroga vakcinācijai, vismaz 100 000 vakcīnu nedēļā. Tāpēc Latvija varēs virzīties uz mērķi vakcinēt 60% iedzīvotāju līdz jūlijam.

Ministrs atzina, ka ir gatavs vakcinācijai, taču līdz tam vēl bija jāgaida, jo viņš netika uzskaitīts kā prioritārs tiem, kuri tiks vakcinēti. Pavļuts uzsvēra: “Es ticu vakcinācijai, es ticu zinātnei,” uzsver Pavļuts.

Avots

loading...