Sieviete dēļ Valsts Ieņēmuma Dienesta novesta līdz pilnīgām asarām – Kā tā var?

Teju katrs nodokļu maksātājs Latvijā šogad, personīgo, intereses mudināts vai masu mediju iespaidā, saskāries ar neskaidrībām par savu nodokļu stāvokli Valsts ieņēmumu dienestā (VID). Kādam bija Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas, bija patīkams pārsteigums, redzot, ka tuvākajos mēnešos atgūs pārmaksātos nodokļu, nereti – pat nesaprotot – par ko īsti un kāpēc tik daudz. Tas skāris tos, kuri saņēmuši paziņojumu, lai deklarācijas iesniedz ar aprīli, jo gada ienākumi pārsniedz 55000 eiro. Savukārt lielai daļai iedzīvotāju nācās uzzināt biedējošu ziņu, ka kļuvuši par Valsts parādniekiem.

Šķiet, VID ir sagatavojis sev tipveida attaisnojumu, kuru pielieto atbildot uz masveida sūdzībām, sikāk neiedziļonoties un neizskaidrojot problēmu iemeslus. Līdzīgi bijis rīdziniecei Solvitai, kuru šī vēsts šokējusi līdz asarām, jo pirms tam visam esot sekojusi līdzi un pats VID atzinis, ka nav jāsatraucas, jo parādu neesot. Solvita savus pārdzīvojumus izpauž savā “Facebook” profilā: „Saņēmu drosmi un iegāju EDS… tagad sēžu un raudu (tiešā, ne pārnestā nozīmē). Biju izdarījusi visu nepieciešamo, lai man nebūtu nodokļu parāda. Biju ielikusi pareizo “ķeksīti”.

Biju iemaksājusi nodokļus avansā 130 eiro, tai pat laikā saņēmusi mistisku nodokļu parādu 51 eiro plus pieci eiro soda naudu (izrādījās, ka avansā maksātie nodokļi bija nepareizajā “maciņā”, tāpēc radās parāds). Ar kolēģēm bijām “rakušās” pa EDS līdz nelabumam un saprotot, ka neko tur nesaprotam, biju apmeklējusi VID pēdējā pusgada laikā piecas reizes (katru reizi saņemot apliecinājumu, ka viss ir kārtībā, parādu nav!) Un pēc visa tā šodien man ir 141,81 eiro parāds… Kas vēl man bija jādara? Kurš pie tā ir vainīgs? Un kurš atbildēs par visām šīm nejēdzībām?”

Solvitas atgadījumu centās atrisināt arī preses pārstāvji. Lai arī sākumā VID nelokāmi gribēja “atpirkties” ar savām standarta atbildēm – šoreiz VID preses nodaļa tomēr piekāpās uz rakstisku atbildi:

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...