Viņķele paziņojusi nopietnu brīdinājumu visai tautai un izsakās par jaunajiem ierobežojumiem

Veselības ministre Ilze Viņķele  (AP) šodien pēc īpašas valdības sēdes sacīja, ka, ja Covid-19 izplatība nemazināsies un ir nepieciešams ieviest ierobežojumus, tad tas turpināsies tikai pakāpeniski, vērtējot absolūtu nepieciešamību pēc šādiem risinājumiem.

Viņa sacīja, ka trauksmes kategoriju ziņā Latvija ir nonākusi “oranžajā trauksmes zonā”, saslimstība ar Covid-19 ir palielinājusies astoņas reizes, un šī slimība šobrīd izplatās kopu darba grupās. Cietušas arī dažas izglītības iestādes. Politiķis paskaidroja, ka arvien vairāk Covid-19 pacientu beidzot nonāk slimnīcā, un arvien vairāk jaunu pacientu tiek hospitalizēti.

Politiķe sacīja: “Tas viss liek novērtēt pašreizējo epidēmijas kontroles diapazonu.” Tāpēc viņš atgādināja, ka masku lietošanas laiks sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir mēnesis. Ministrs paskaidroja, ka tagad ir vairāk ekspertu pierādījumu, ka sejas pārklāšana ar lakatu vai lakatu ir neefektīva, tāpēc iedzīvotāji tiek aicināti izmantot medicīniskās vai higiēnas maskas vai sejas maskas.

Politiķie paskaidroja, ka patlaban nacionālā līmenī netiek veikti stingrāki pasākumi, viņš cer, ka masku lietošana disciplinētā, atbildīgā un piesardzīgā veidā sabiedriskajā transportā var palēnināt vai novērst vīrusa izplatīšanos. Savukārt nākamais solis ceļā uz drošības pasākumiem būs masku plašāka izmantošana ārpus sabiedriskā transporta.

“Ja vēlaties, lai jūsu pagalmā esošā kafejnīca darbotos veiksmīgi, ja vēlaties teātra izrādes un mācības skolā, tad mēs centīsimies veikt drošības pasākumus, lai jums nebūtu jāsaskaras ar ierobežojumiem. Viņķele sacīja, ka, ja būs nepieciešami citi ierobežojumi, tie būs tikai pakāpeniski. Iepazīstiniet tos un novērtējiet absolūtās vajadzības.

Ministrs atklāja, ka, pirmkārt, šie ierobežojumi ietekmēs to cilvēku skaitu, kuri pulcējas telpās un nespēj veikt darbības ar personalizētu sēdvietu. Viņa paskaidroja, ka ēdināšanas pārstāvji šonedēļ tika uzaicināti uz tikšanos, lai saprastu, kādas iniciatīvas uzņēmēji var uzņemties, lai izvairītos no nepieciešamības ķerties pie ierobežojumiem.

Ministre uzsvēra: “No katra no mums ir atkarīgs, vai atteikties vai izvairīties no stingrākiem ierobežojumiem, vai tuvināt šos ierobežojumus ar mūsu nezināšanu un bezatbildību.”

Politiķe arī kritizēja tos, kuri šajā situācijā izplata viltus ziņas vai aizstāvēja sazvērestības teorijas. “Tiem, kas izplatīja Covid-19, ir izdomāta lieta, kas ir valdības sazvērestība, ko es vēlos teikt, ka, ja mēs ticam šim apgalvojumam, mēs joprojām ticēsim, ka zeme ir līdzena, jo to nevar redzēt ar neapbruņotu aci. Ministre sacīja, ka uzsverot, ka tas ir arī cilvēku spēju pārbaude lasīt zinātniskos pierādījumus.

Avots

loading...