Pēkšņi un Ļoti Negaidīti paziņotas Baisas prognozes par tuvāko nākotni! “Amatpersonas atklāj noklusēto”

Kad ārā ir auksts, mājas apkures sistēmai ir nepieciešams daudz enerģijas, lai uzturētu siltumu. Tas rada nepieciešamību pēc konkrēta siltuma, kas attiecīgi maksā milzīgu naudu, it īpaši šajā brīdī. Līdz ar to cilvēkiem būs jātērē daudz naudas. Telpas apkures izmaksas var būt satriecoši milzīgas. Cilvēki parasti dzird vārdu “milzīgas cenas”, runājot par augstiem apkures rēķiniem. Rudens sezonā jūsu apkures izmaksas būs visaugstākās, nekā tās bijušas kopš pagātnes gadiem.

Cilvēkiem ir jātērē daudz naudas, lai apsildītu savu māju. Daži cilvēki apsver iespēju ņemt kredītus augsto izmaksu dēļ; daudzi pat izvēlēsies nesildīt savu māju augsto izmaksu dēļ. Tas ir tāpēc, ka mājas apkures izmaksas vienkārši kļūst pārāk augstas. Cenas pieaug satraucošā ātrumā, paredzot ievērojamu apkures rēķinu pieaugumu. To var redzēt ekonomikā, kas parāda, kā pieaug ikmēneša izdevumi. Salīdzinot ar citām Eiro Zonas valstīm, Latvijā inflācija ir augstāka par vidējo. Tas norāda uz pašreizējās krīzes nopietnību un tās nākotne tikai pasliktināsies.

Cenu kāpums dramatiski apsteidz ienākumu pieaugumu. Pārtikas, degvielas, elektrības, siltuma un gāzes cenas ir augušas straujāk nekā algas. Piemēram, gāzes cena pieauga par 51,5%, savukārt degvielas izmaksas pieauga par 51,5%. Visbeidzot, pārtikas preču cena pieauga par vairāk nekā 50%, pirms viņi atgriezās pie galda ēst.

Eksperti piekrīt, ka pārtikas un enerģijas cenu kāpums nozīmē, ka cilvēki nevar atļauties tik daudz pārtikas un enerģijas kā agrāk. Tas noved pie pirktspējas pazemināšanās, kas sen nav pieredzēts. Paaugstināto algu dēļ cilvēkiem nākamgad būs vairāk naudas, ko tērēt. Ekonomists uzskata, ka tas izraisīs pirktspējas palielināšanos un cenu pazemināšanos. Šāda tipa situācija nav notikusi ļoti, ļoti sen.

Šobrīd atbalstu ekonomikai sniedz Ekonomikas ministrijas Analīzes departaments. Viens no viņu konsultantiem nesen konsultējās par drīzumā gaidāmo inflācijas pieaugumu. Viņš skaidroja, ka tas saistīts ar Krievijas agresīvo uzvedību Ukrainā un pasaulē notiekošo, kas izraisa pamatīgas sekas uz visu pasaules fona. Šobrīd varam tikai kopīgi cerēt, lai situācija atrisinātos, jo situācija tik tiešām nav no tam patīkamākajām nevienam no mums.

loading...