Milzīgi un nepatīkami jaunumi! Neilande: “Šis murgs attiecas uz visiem, kam darba alga mēnesī nepārsniedz 1100 Eiro”

Saeimas pārstāvji pieņēmuši spriedumu likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli’’, grozījumi paredz konkrētas lietas un izmaiņas saistībā ar gada ienākumu deklarāciju izpildīšanu un to iesniegšanu. Vēl mēnesi atpakaļ visos ziņu portālos varēja lasīt sašutumu pilnus rakstus par šīm tēmā, kas bija arī nepilnību pilnas.

Lai gan jau uzreiz ir jāsaka, ka šīs izmaiņas nekādas lielas izmaiņas neviesīs, izskanējis pat viedoklis, ka šie grozījumi ir savādi.

Pati jocīgākā daļa no šiem grozījumiem paredz, ka cilvēks pats varēs noteikt savu neapliekamo iztikas minimumu.

Grozījumi paredz, ka tagad visi, kam ir tiesības saņemt neapliekamo minimumu, un kas saņem jebkādu ienākumu, ir iespēja pašrocīgi mainīt šo minimumu, pašsaprotami, ka augstāku, kā paredz Valsts Ieņēmumu dienests (VID), cilvēki izvēlēties nevarēs.

Šīs izmaiņas skars cilvēkus, kuru alga mēneša ietveros nav vairāk par 1100 eiro. Arī vis attaisnotie izdevumi uz vienu cilvēku tikuši samazināti līdz 600 eiro. Kā iemesls šīm izmaiņām tiek minēts fakts, ka pārāk daudzi iedzīvotāji pieprasījuši atpakaļ pārāk lielu naudu saistībā ar attaisnotajiem izdevumiem. Taču tas pat nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...