Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nācis klajā ar svarīgu paziņojumu tautai

Premjerministrs Krišjaninis Kariņš (JV) pēc valdības otrdienas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka viņš ir mobilizējis 4,5 miljardus eiro, lai pārvarētu Covid-19 pandēmijas izraisīto krīzi. Premjers informēja, ka valdība šodien atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) formulēto stratēģiju Latvijas Covid-19 krīzes seku mazināšanai, kas cita starpā paredz līdz 2023.gadam realizēt 2,2 miljardus eiro valsts un privātajās investīcijās. Viņš uzskatīja, ka stratēģija ne tikai norādīja ceļu uz Latvijas izkļūšanu no krīzes, bet arī ierosināja idejas, kā padarīt valsts ekonomiku spēcīgāku un bagātāku.

Kariņš norādīja, ka Latvija ir mobilizējusi kopumā 4,5 miljardus eiro, lai atvieglotu Covid-19 krīzi. No tiem 2 miljardi eiro tiek izmantoti pasākumiem, par kuriem valdība ir lēmusi, piemēram, dotācijām, infrastruktūras izbūvei un modernizācijas projektiem.

Savukārt, lai kompensētu nodokļu trūkumu, nesamazinot valsts budžetu, vienlaikus tiek plānots izlietot 1,5 miljardus eiro.

Premjers arī atzina, ka privātais sektors plāno mobilizēt miljardiem eiro investīcijās. Pēc Kariša teiktā, atbalsts Covid-19 krīzes mazināšanai ir sasniedzis 15% no IKP.

Saskaņā ar ziņojumiem līdz 9. jūnijam ir izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Latvijas Covid-19 pandēmiju.

Avots

loading...