Nepatīkamas ziņas šoferīšiem! Satiksmes ministrija ir nākusi klajā ar paziņojumu

Bojā gājušo skaits uz Latvijas autoceļiem ir viens no augstākajiem Eiropā. Jau vairāku gadu garumā, atbildīgās instances uz auto ceļiem cenšas palielināt satiksmes drošību, diemžēl nepietiekami. Satiksmes ministrija rosina celt sodu apmērus. Valsts kontrole pagājušajā gadā atklāja nepareizi izvietotas ceļa zīmes, kas veicina „melnos punktus.”

Atbildīgās institūcijas dara visu, lai mazinātu melno statistiku – simtiem bojā gājušo un tūkstošiem cietušo. Satiksmes ministrija norāda, ka ir izpētīti pērnā gada ceļu satiksmes negadījumu galvenie iemesli.

Traģiska situācija ir vērojama negadījumiem uz gājēju pārejām. Jau iepriekš ir secināts, ka gājēju pārejas Latvijā ir bīstamas. Tuvākajā laikā Latvijas Valsts ceļi pabeigs gājēju pāreju auditu, tad būs zināms vai un cik būtiskas izmaiņas būs sagaidāmas. Uzņēmums līdz gada vidum palīdzēs pašvaldībām noteikt tā dēvētos „melnos punktus” uz viņu pārziņā esošajiem auto ceļiem.

Jau vairākus gadus ir pieejama „melno punktu” karte uz valsts ceļiem. Realizējot dažādus projektus, tiek domāts par ceļu satiksmes drošības palielināšanu. Salīdzinot ar 2017.gadu, 2018.gadā reģistrēti nedaudz mazāk ceļu satiksmes negadījumi un cietušo skaits ir samazinājies par 20 procentiem. Taču tas nebūt vēl nav viss!

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...