Okeāns kā mājas!

Okeans-klus-par-musu-1  Turpināšu ar to, kas mūsdienās jau pašlaik ir uzcelts.
Ithea Underesea Restaurant. Vieta : Maldīvu salas. Laiks 2006. gads.
Izsalkuši tūristi tagad var ieturēt maltīti zem ūdens. Maldīvu salu restorāns Ithaa Undersea Resaurant gan ir paredzēts turīgākajiem visiem.Okeans-klus-par-musu-2

Pasūti galdiņu laiku – iesaka restorāns, kas atrodas Rangali, vienā no daudzajām Maldīvu ahipelāga salām Indijas okeānā. Viena maltīte te maksā 150-250 euro, turklāt līdz salai iespēajams nokļūt tikai ar hidroplānu. Šeit paveras unikāls skats, tāpēc vieta jārezervē vismaz divas nedēļas iepriekš.

Okeans-klus-par-musu-3

Restorāns atrodas apmēram piecu metru dziļumā, un viesi bauda maltīti zem organiskā stikla jumta, kas stiepjas 180 grādu lokā pār 14 ēdāju vietām. Visapkārt restorānam variem peld tropiskās zivis, kas mājo tuvējā koraļļu rifā. Ithaa ir uzbūcēts Singaūrā un pēc tam pārvests uz Maldīvu salām. Būve sver 175 tonnas, un lai to nogremdētu jūras dibenā, strādnieki pamatni piepildīja ar 85 tonnām smilšu. Restorāns balstās uz četriem tērauda pāļiem, kas ir nostiprināti piecu metru dziļumā jūras dibenā.

Okeans-klus-par-musu-4

Viegla zemūdene tiecas lidot. Nolaisties pie kuģa vraka 300 metru dziļumā vai sekot pa pēdām delfīnu baram – šādus piedzīvojumus piedāvā kuģu inženieris Greims Hokss. Viņš radījis divvietīgu zemūdeni, kas pasažierus var aizvest aizraujošās zemūdens ekspedīcijās. Pusi dienas ilgs brauciens  gan maksā vairāk nekā 44 000 euro, iespaidīgi ne ? Peldlīdzeklis Deep Flight Super Falcon zem ūdens traucas gluži kā lidmašīna.

Okeans-klus-par-musu-5 Zemūdens ir būvēta galvenokārt no oglekļa šķiedras un ir tik viegla, ka patiesībā celtos uz augšu, ja to neatturētu motors un īsie spārni. Lidmašīnai spārns ļauj pacelties, bet šajā gadījumā tam jānotur Super Falcon zem ūdens. Virzību uz priekšu nodrošina ar akumulatoru darbināma turbīna. Zemūdene var uzturēties zem ūdens piecas stundas bez pārtraukuma.
Garums 66,7metri. Augstums : 1,6 metri. Maksimālais ātrums 11km/h kas nemaz nešķiet tik ātri kā tiek aprakstīts. Masa 1,8 tonnas.

loading...