10 Slavenākās gūstekņu nolaupīšanas

Vini-bija-kilnieki-11

10.VIETA – Irānas ķīlnieku krīze.

Konflikts , kas vēlāk izsauca Pirmo persijas līča karu(citādi zināmu arī kā operācija tuksneša vētra) sasniedza kulimnāciju pēc tam, kad 90 cilvēki bija nelikumīgi aizturēti Amerikas vēstniecībā Teherānā. Situācija izvērsās ļoti smaga un rezultātā notika daudzas cilvēku nāves, pirms tas beidzās 1981 gadā, 444.dienas vēlāk.

Vini-bija-kilnieki-12

9.VIETA – Patija Hērsta

Uzskatīts par vienu no labākajiem piemēriem Stokholmas sindromam, Pattija Hērsta bija turēta kā ķīlniece “Simbionēzas Atbrīvošanas Armijas” pakļautībā kopš 1974. gada. Viņai, esot kā ķīlniecei, viņa bija cieši ierobežota savā rīcības brīvībā, tikusi izvarota un psiholoģiski apstrādāta. Simbionēzes atbrīvošanas armija gribēja, lai Patija tēvs apgādātu Kalifornijas trūcīgos iedzīvotājus ar ēdienu. Pēc atgriešanās no gūsta, Patija kļuva par lojālu Simbionēzas atbrīvošanas armijas atbalstītāju un biedru, pat piedaloties šīs partijas aktivitātēs.

Vini-bija-kilnieki-13

8.VIETA – Maskavas teātra ķīlnieku krīze

Ķīlnieku krīze sākās 2002 gada 23 oktobrī, kad 40-50 bruņotu čečenu dumpinieku sagūstīja pāri par 800 ķīlniekiem Maskavas teātrī. Tikai 2 dienas pēc pārrunu vešanas, Krievijas valdība pieņēma lēmumu ielauzties teātrī, pirms tam palaižot caur ventilācijas sistēmu gāzi, kas padara cilvēkus nespējīgus pretoties. Rezultātā visi nemiernieki tika nogalināti, taču diemžēl, arī lielākā daļa nevainīgo ķīlnieku.

Vini-bija-kilnieki-14

7.VIETA – Rojs Hallums

Roja Haluma nolaupīšana notika 2004 gada 1.novembrī Irākas kara laikā. Halums tika turēts kā ķīlnieks kopā ar kolēģi no Filipīnām, kolģēi no Nepālas un trīs Irākas iedzīvotājiem. Visus viņa biedrus izlaida pirms viņa. 2005.gada septembrī, ASV armijas vienība Delta veica reidu uz lauku māju, kurā Halums tika turēts gūstā.

Vini-bija-kilnieki-15

6. VIETA –  Air France 8969

Alžīrijas Pilsoņu kara laikā, militārā Islāmistu pretošanās kustība, kas bija pret Fracijas-Alžīrijas oficālo valdību, ieguva piekļuvi Air France lidmašīnai, kas devās uz Parīzi. Nemiernieki ieguva kontroli pār lidmašīnu, pirms tam maskējoties par policistiem. Viņu plāns bija aizlidot uz Parīzi, taču nepietiekamas degvielas rezerves piespieda viņus nosēsties Marseļā, kur viņus jau sagaidīja specvienības, taču rezultātā tika nogalināti 4 militārie darbinieki.

Vini-bija-kilnieki-16

5. VIETA – Beslanas Skolas Ķīlnieku krīze

2004.gada septembrī, vairāki Čečenu seperātistu militāristi saņēma gūstā visu Beslanas Skolu, kas pārvērtās 3dienu konflikā. Incidenta laikā 334 ķīlnieki tika nogalināti, ieskaitot 186.bērnus, bet joprojām nav skaidrs, vai šīs nāves izraisīja militāristi, vai arī ļoti smags “risinājums” , ko piedāvāja un realizēja Krievijas valdība.

Vini-bija-kilnieki-17

4. VIETA – Dos Palmas

Dienvidu filipīnās, 20 ķīlnieki tika nolaupīti no salas atpūtas vietas, Dos Palmas, kas rezultātā pārauga 1 gadu ilgā konfliktā. Šī gada laikā Islāmistu seperātistu grupa, Abu Sayyaf, veica dažas brutālas nolaupīšanas un izraisīja ķīlnieku krīzes, kā rezultātā mira 5 ķīlnieki.

Vini-bija-kilnieki-18

3. VIETA – Japānas diplomāta krīze

Krīze sākās ar Tupac Amaru Revolucionārās Kustības reidu, kad tie veica reidu uz Japāņu Vēstnieka māju Perū. Ietekmīgi diplomāti, valdības oficiāļi, militārās figūras un biznesa  vadītāji bija sapulcējušies pie Japānas vēstnieka mājās. Daudzi tika atlaisti uzreiz, bet visa krīze ilga 126 dienas.

Vini-bija-kilnieki-19

2. VIETA -Amīšu skolas ķīlnieku nošaušana

Viens no pašiem traģiskākajiem notikumiem modernajā vēsturē notika 2006.gad oktobrī, kad Čārlzs Karls Roberts IV, paņēma dažas jaunas sievietes par gūsteknēm no Amīšu vienistabas skolas mājas. Roberts pavēlēja meitenēm, no kurām visas bija 6 līdz 13 gadus vecas, nostāties līnijā pret tāfeli. Tad Roberts ar ieroci izšāva pavisam uz 10 meitenēm. Pēc kā, Roberts pavērsa ieroci pret sevi un izdarīja pašnāvību. Piecas ķīlnieces nomira no gūtajiem ievainojumiem.

Vini-bija-kilnieki-20

1. VIETA – Ingrīda Betankourta

Šī 6,5 gadus ilgā ķīlnieku krīze sākās 2002 gada 23.februārī, kad Revolūcionārās Bruņotās Kolumbijas vienība nolaupīja agrāko Kolumbijas senatoru un anti korpucijas aktīvistu, Ingrīdu Betankourtu. Betankourta tobrīd piedalījās nacionālā prezidenta kampaņās.  Nolaupīšanas mēŗkis veicināja tikai pretējo efektu, un padarīja viņus par teroristu grupu, nevis labajiem “robiniem hudiem”, par kuriem viņi gribēja sevi parādīt.

loading...