Paziņots cik ilgs cietumsods draudēs tiem, kuri atteiksies no iestāšanās obligātajā Militārajā dienestā

Jauno karavīru iesaukšanu vērtēs ģimenes ārsts, pie tam jaunie vīrieši, kuri iestāsies varēs saņemt “papildus piemaksas”, savukārt par izvairīšanos no dienesta varēs draudēt brīvības atņemšana uz tiešām ilgu laiku un tas gan nav nekāds joks, bet gan realitāte visiem tiem, kuri ar to saskarsies! Tā jau pašlaik liecina Aizsardzības ministrijas (AM) sagatavotā pašaizsardzības spēka reforma. Aizsardzības departaments informatīvos ziņojumus par VAD ieviešanu iekšlietu, labklājības, tieslietu un veselības jomā iesniedz saskaņošanai Valsts kasē. Tagad tas uztrauc lielāko daļu no tiem, kuri, iespējams, tiks ievēlēti šajā obligātajā dienestā!

Ziņojumā aicināts piecu gadu laikā izveidot visaptverošu vervēšanas sistēmu, lai identificētu praktiski visus vīriešus, kas vecāki par 18 gadiem, novērtētu viņu piemērotību VAD un savervētu pēc iespējas vairāk karavīru, lai nodrošinātu viņu piemērotību. Paredzams, ka VAD pieņems darbā jaunus pieaugušos vecumā no 18 līdz 27 gadiem. VAD ietver trīs dažādus militārā dienesta veidus – dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), dienestu Zemessardzē (ZS), kā arī speciālo militāro apmācību un alternatīvo dienestu koledžas studentiem. Iedzīvotāju uzskaites un uzskaites nodrošināšanai plānots izveidot jaunu Aizsardzības ministrijas pārziņā esošo reģionālo departamentu valsts pārvaldi, bet līdz tās darbībai šīs funkcijas nodrošinās Valsts statistikas pārvalde. Tomēr ir pienācis laiks ķerties pie lietas!

Aizsardzības ministrijas sagatavoto VAD reformu ietvaros paziņots, ka par izvairīšanos no dienesta ir paredzēts pat maksimālais sods līdz trīs gadu ilgam cietumsodam. Iesaukšanas reģistra uzturēšanai iespēju robežās jāizmanto jau citos reģistros un sistēmās pieejamie personāla dati. Papildus valsts uzturētajām informācijas sistēmām plānots turpināt pētīt iespēju analizēt privāto uzņēmumu informācijas sistēmās, piemēram, elektroniskajās skolu vadības sistēmās, glabātos datus.

Vērtējumi ir pieejami arī studentiem aizsardzības priekšmetos, piemēram, identificējot jauniešus ar spēcīgu līdera potenciālu. Ieinteresētie kandidāti var izvēlēties savām spējām un interesēm atbilstošāko NBS vienību. Attiecībā uz medicīniskajām pārbaudēm iesaukšanai paredzēts izveidot sistēmu un formulēt standartus, un iesaukšanas ģimenes ārsts lems par iesaukšanas veselības stāvokli. Ar Veselības ministriju saistīto aģentūru ārstu komitejas var vērtēt tikai negatīvus lēmumus par kandidāta veselību.

Pie tam sākotnējā VAD ieviešanas fāzē iesauktajiem tiks veidota medicīniskā pārbaude, tādā veidā piemērojot veselības kompetences prasību kopumu, lai varētu novērtēt tā piemērotību un noteiktumu piemērotību dienestam NBS regulārajos spēkos, kā arī ZS.

loading...