Diemžēl Mūžībā ir devies viens no Latvijas zināmākajiem cilvēkiem…

Ceturtdien mūžībā aizgāja Latvijas Darba devēju federācijas priekšsēdētāja vietnieks, uzņēmējs, miljonārs un 78 gadus vecais Ivars Strautiņš. 

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Strautiņš ir dzimis Rīgā 1942. gadā, bet augstāko izglītību 1980. gadā ieguvis Padomju Savienības Vissavienības tirdzniecības koledžas Preču zinātnes nodaļā.

Viņa karjera sākās 1958. gadā kā atslēdznieks VEF rūpnīcā, bet divus gadus vēlāk viņš sāka strādāt tirdzniecības uzņēmuma “Laimdota” veikalā un tur strādāja par direktoru. No 1980. līdz 1984. gadam Stautiņš pildīja vairumtirdzniecības bāzes direktora pienākumus, bet 1985. gadā kļuva par Latvijas Centrālās kooperatīva (Turība) valdes priekšsēdētāju.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas Strautņšš iegāja uzņēmējdarbības jomā un bija daudzu uzņēmumu, tostarp akciju sabiedrības “Rīgaspienakombināts”, Singapore Airlines “Baltijaslāse”, akciju sabiedrības “Trikātasiers”, Singapore Airlines “Minhauzena unda”, biedrs un vadītājs.

Strautiņš ir strādājis arī daudzās sabiedriskās organizācijās – Latvijas Rīgas biedrībā, Latvijas Biatlona federācijā, Barikāžu asociācijā 1991. gadā, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijā u.c.

Strautiņš bieži tiek iekļauts Latvijas miljonāru sarakstā. 1993. gadā viņš piedalījās 5. Saeimas vēlēšanu “Republikas platformas” sarakstā un bija Republikāņu partijas biedrs. 1996. gadā pēc Alberta Kaula atkāpšanās uzņēmējs tika izvirzīts kā iespējamais lauksaimniecības ministra amata kandidāts. Strautiņš 2003. gadā tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu medaļu.

Avots

loading...