Plānojas būt pilnīgi jauns naudas atbalsts iedzīvotājiem! Jau laicīgi paziņo, kuri cilvēki to varētu saņemt!

Šajā brīdī noteikti jāņem vērā tas, ka jau Aprīlī beidzās pabalsts par elektroenerģijas cenu kāpumu. Pašlaik analizējot iedzīvotāju ienākumus un vispārējo spēju apmaksāt rēķinus, Labklājības ministrija (LM) noteikti ņems vērā pērnajā gadā izstrādāto mājsaimniecību relatīvo izdevumu (MRI) budžetu, kā ziņo ministrija. Tomēr laiks saprast, kas tas īti tāds ir un kādam nolūkam tas ir domāts. MRI budžets ir kopējo rādītāju kopums, kas ticis izstrādāts, lai novērtētu esošo rīcībpolitiku adekvātumu un vienkārši lai kalpotu par atskaites punktu ar dažādu ienākumu un izdevumu saistītu kopumu. Tomēr, ko tas pašlaik nozīmētu iedzīvotājiem?

Attiecīgi runa iet par mājokļa piešķiršanu, kā arī valsts līdzfinansējumu pašvaldībām, līdz ar to Labklājības Ministrija tādējādi virzīs prioritāro pasākumu sarakstam 2023. gada budžeta izstrādes procesā. Tāpat tiek paziņots, ka patreizējā mājokļa pabalsta forumā tiek ietverta garantētā minimālā ienākuma sliekšņa summa vienai mājsaimniecībai, kas tad galu galā arī ietekmēs konkrētā mājokļa pabalsta reālo apmēru. Tomēr laiks ķerties klāt pie tā, par kādām summām varētu iet runa un, kas tad īsti būs šī pabalsta saņēmēji, jo visi tie pavisam noteikti nebūs!

Tāpēc, lai daļēji kompensētu mājokļa pabalstu izmaksas, mājokļa pabalsta apmēra aprēķināšanai summai, kas garantē minimālo ienākumu slieksni, tiek piemērots koeficients, kas balstīts uz ģimenes tipu. Nošķirtās pensijas vecuma personas un nošķirtās invalīdi, atkarībā no tā, kurš ir lielāks, piemēro koeficientu “2,5” vai pašvaldības noteikto koeficientu. Vienlaikus ģimenēm ar tikai pensijas vecumu vai invalīdiem tiek piemērots koeficients “2” jeb pašvaldības noteiktais koeficients, bet minimālā garantētā ienākuma summai – koeficients “1,5”. Pārējām mājsaimniecībām slieksnis, ja lielāks par 1,5. Pēc šiem cipariem droši vien grūti būs ko saprast, taču kopējā ideja esot gaužām vienkārša!

Veinberga atzīmēja, ka gada pirmajos trīs mēnešos uz dzīvokļa pabalstu varēs pretendēt vairāk cilvēku nekā 2021.gada oktobrī, novembrī un decembrī. Jau ziņots, ka nākamajā apkures sezonā turpināsies energoresursu cenu kāpums, un tiek ziņots, ka LM rīkosies sešos dažādos virzienos: ātrāka pensiju indeksācija, vienreizējie pabalsti maznodrošinātajiem pensionāriem gada beigās, transporta invaliditātes pabalsti, minimālo ienākumu reforma, paaugstinot mājokļa pabalstus un paaugstinot minimālo algu

Tagad koalīcija vienojusies par pensiju indeksāciju pirms termiņa septembrī, mēnesi agrāk nekā parasti. Lai to panāktu, LM ir sagatavojusi grozījumus Valsts pensiju likumā, kas paredz 2022.gadā pensiju indeksāciju par mēnesi. Risinājums valstij izmaksās 25,428 miljonus eiro. Diskusijas par citiem piedāvātajiem risinājumiem joprojām turpinās. Zināms, ka atbalsti būs, taču lielāka skaidrība cik un kādā apmērā vēl tiks precizēta.

Avots

loading...