Sinotpiķis Trallis galīgi nepiekrīt Bricim un drīzumā prognozē “Ļoti Ekstrēmus laikapstākļus”

Jāteic, ka esošajā situācijā laiks tik tiešām sāk mūs pārsteigt, jo iepriekš izskanēja informācija, ka ziema, iespējams nebūs un visticamāk būs tikai lietus un dubļi, tomēr ziema ir atnākusi un kļuvusi pavisam noturīga un kā izrādās, kļūst tikai aukstāk un vēl “Ziemīgāk.” 

Latvijā labi zināmais Sinoptiķis Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē Twitter ir dalījies ar laika apstākļu prognozi tuvākajam laikam. Esošā prognoze paredz to, ka sestdienas rītā, kas ir ir 16. janvāris, Latgalē no rīta gaista temperatūta noteikti samazināsies līdz pat -20 grādiem.

“Jau šīs nedēļas nogalē, ja būs skaidrs laiks, gaisa temperatūra vietām Latvijā noslīdēs zem -20 grādiem pēc celsija. Attēlā ir redzama viena no ekstrēmākajām prognozēm svētdienas rītam. Un saskaņā ar patreizējo ECMWF prognozi aukstākais laiks valstī visā kopumā ir gaidāms tieši janvāri pēdējā nedēļā,” izteicās sinoptiķis.

Lieki gan piebilst to, jo tuvāk tuvojas nedēļas nogale, jo daudz precīzāki būs izteikumi par gaidāmo laika brīvdienās. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs jau informēja, ka tieši darba nedēļas otrajā pusē Latvijas teritoriju no Austrumiem sasniegs ļoti plašā aukstā gaisa masas.

Līdz ar to debesis lielākoties klās lieli mākoņi, caur tiem ik pa laikam vietām uzspīdēs arī saulīte, tomēr nokrišņi nav gaidāmi un pūtīs mērens, ziemeļaustrumu, austrumu vējš. Savukārt dienas gaisa temperatūra būs no aptuveni -4 grādiem līdz -10grādiem. Savukārt Kurzemē no -12 līdz -18 grādiem valsts Austrumu centrālajā daļā.

Pie tam naktī uz piektdienu un sestdienu sals joprojām turpināsies krasi pastiprināties un Austrumos termometra stabiņš var noslīdēt līdz pat -20 grādiem pēc celsija, liecina patreizējās prognozes. Pie labvēlīgiem apstākļiem valsts Austrumu rajons ir neliela iespēja, ka sals varētu aiziet līdz pat -25 grādu atzīmei, tādēļ nedēļas nogalē noteikti jāseko līdzi laika prognozei un protams jāģērbjas ļoti silti, jo aukstums būs pamatīgs.

loading...