Prezidents Egils Levits negaidīti nāk klajā ar būtisku paziņojumu visiem Latvijas tautas iedzīvotājiem

Pašlaik jāņem vērā tas, ka vakcinācijai pret Covid-19 pašlaik ir jābūt valsts pilnīgi galvenajai un abolūtajai prioritātei, lai Latvija pēc iespējas ātrāk varētu izkļūt no pandēmijas. Tādu viedokli, tiekoties tieši ar Veselības ministru Danielu Pavļutu (AP), ir paudis Latvijas valsts prezidents Egils Levits. 

Šī iemesla dēļ kā informēja Valsts prezidents kancelejas mediju centra galvenā vadītāja Justīne Deičmane, valsts pirmās amatpersonas ieskatā, tas noteikti ir jāņem vērā valdības darbā un visos lēmumus. Pie tam jāņem vērā, ka šīm mērķim obligāti ir jāpakļauj visi valsts rīcībā esošie resursi un darbības.

Sanāksmē veselības ministrs paziņoja par nodomu izstrādāt vakcinācijas plāna plānu, kas drīzumā tiks pabeigts un atjaunots valdībai un sabiedrībai.

Pavļuts uzsvēra, ka tā nolūks ir skaidri iekļaut visas vakcinācijā iesaistītās iestādes un personālu (ieskaitot ārstus un citu personālu) vienā sistēmā ar vienu vadības iestādi.

Tādā veidā tiks nodrošināts maksimālais iknedēļas vakcinācijas apjoms. Tas arī precizēs skaidru vakcinācijas kohortas izveidošanas kārtību un sistēmu, lai informētu cilvēkus, kad un kur viņi jāvakcinē. Ministrs arī paziņoja, ka drīz tiks sākta valsts mēroga informatīva kampaņa vakcinācijas veikšanai.

Prezidents un veselības ministrs bija vienisprātis, ka plaša mēroga brīvprātīgā vakcinācija jāveic pēc iespējas īsākā laikā, un vakcinācijas process jāorganizē pēc iespējas efektīvāk un jānodrošina visaugstākā vakcinācijas spēja katru nedēļu.

Prezidents ar ministru pārrunāja arī citas reformas, kas turpināsies veselības nozarē, un valsts kopējo politisko situāciju.

Prezidents uzsvēra, ka Pavluta līdzšinējā politiskā un administratīvā pieredze ir labs pamats viņa panākumiem jaunajā amatā. Viņš atzinīgi vērtē viņa apņēmību un skaidru redzējumu par nākamo amatu un cer, ka viņa panākumi ir visas sabiedrības interesēs.

Avots

loading...