“Situācija ir strauji mainījusies!” Paziņota ļoti nopietna informācija pilnīgi visiem valsts iedzīvotājiem!

Esošajā situācijā problēmas ir ikvienam no mums, tomēr neviens nevar nevar tik ļoti sūdzēties, salīdzinot ar to situāciju, kas norisinās Ukrainā. Neskatoties uz to, no pagātnes joprojām ir palikušas vairākas nopietnas problēmas, kuras šobrīd palikušas otrajā kadrā, taču patiesībā tās nekur gan nav pazudušas, bet gan ik pa laikam uzplaiksnī. Šī iemesla dēļ tam visam atkal ir jāķeras klāt un jārēķinās, ka viss tik vienkārši nemaz nebūs arī turpmāk, jo problēmasir gana daudz un drīzumā tas viss varētu palikt vēl grūtāk, jo tas skar pilnīgi visus!

Jāņem vērā, ka valdība pagarināja vakcinācijas sertifikātu derīguma termiņu līdz 1. aprīlim, tāpēc ikvienam ir svarīgi saprast par esošā sertifikāta derīguma termiņiem, jo tas vienalga ikdienā mūs ietekmē konkrētāssfērās. Veselības minitrija jau laicīgi ir informējusi, ka saskaņā ar lēmumu sākotnējās vakcinācijas pabeigušo uzskatīšanas laiks ir pagarināts un tam ir vairāki būtiski iemesli! Esošie rīkojuma grozījumi ir pārcelti tāpēc, ka ne visi cilvēki paspēja veikt primāro vakcināciju un tieši šī iemesla dēļ, ja kādam iedzīvotajam objektīvu iemeslu dēļ nav sanācis pabeigt primāro vakcināciju, Veselības ministrija norāda, ka nepieciešams pagarināt vakcinācijas pabeigšanas laiku, kas ir ļoti būtisku!

Tas visā pilnībā attieksies uz derīgiem vakcinācijas sertifikātiem par konkrēta tipa pakalpojumiem, bet ne uz ceļošanu. Saskaņā ar Eiropas Savienības noteikumiem, kuri regulē vīrusa sertifikāta izsniegšanu, pirmātais vakcinācijas sertifikāts ir derīgs 270 dienas kopš tā saņemšanas, pēc tam ir jāveic pamata tipa vakcinācija, lai varētu iegūt pilnībā derīgu vakcinācijas sertifikātu. Tomēr arī šajā situācijā ir jāņem vērā vairāki ļoti svarīgi punkti, kuru daudzi iepriekš nemaz nav zinājuši!

Iepriekšējie noteikumi paredzēja, ka stājoties spēkā jaunajiem noteikumiem sertifkāts vienalga attieksies uz pakalpojumu saņemšanu, kā arī piedalīšanos pasākumos epidemioloģiski droša vidē, kur tiek pieprasīts uzrādīt šo sertifikātu. Tāpat ticis ziņots, ka vakcinācijas derīguma termiņš nekādā veidā neattieksies uz tām personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, jo pašlaik šīm grupām vakcinācijas ilgums neesot jāuztur.

Atliek vien piebilst, ka šī prasība ir tikai regulējums, bet lielākoties darba vietās tiek pieprasīts, lai cilvēks ir vakcinēts ar sertifikātu, tāpēc tas ir ļoti svarīgi lielākajai daļai, jo pretējā gadījumā tiek zaudēts darbs un tiek meklēts vietā, kurš ir tad ir izpildījis šīs minimālās prasības, jo vienkārši tiek pieprasīts, lai cilvēks ir vakcinēts un lai apkārtējiem būtu drošība.

loading...