Atklājas pavisam nepatīkamas ziņas Latvijas pensionāriem un ģimenēm sakarā ar solītajiem naudas pabalstiem!

Jau iepriekš visi noteikti zina, ka valdību veidojošie politiskie spēki jau vienojās, ka ģimenēm ar bērniem un pensionāri saņems konkrētu naudas pabalstu, lai vismaz daļēji varētu kompensēt energoresursu cenu straujo pieaugumu. Tāpat arī tie, kuri seko līdzi informācijai zina, ka pensioāriem kopumā tiek izmaksāts 80 Eiro pabalsts, savukārt ģimenēm par katru bērnu 200 Eiro. Tomēr nepatīkamā ziņa ir tāda, ka ne pilnīgi visi Latvijas bērni un pensionāri šo pabalstu saņems. Šeit veidojas ļoti līdzīga situācija, kā tas bija pagājušajā gadā par 500 Eiro pabalstu.

Tie, kuri laicīgi izpētījuši pabalsta saņemšanas mehānismu, noteikti zina, ka nekādi iesniegumi un citas lietas nav jāraksta un nauda automātiski tiks ieskaitīta saņēmēja kontiņā. Pensionāru un bērnu pabalsta izmaksai kopumā būs vajadzīgi ap 124 miljoniem Eiro, kas ir milzīgs atbalsts. Tomēr šajā situācijā ir runa tieši par to, kas tad šo atbalstu nesaņems, jo atklājas pāris nepatīkamas lietas, tieši tā, kā tas bija pērnajā gadā ar 500 Eiro vienreizējo pabalsta izmaksu.

Lai arī kopējais naudas atbalsta saņēmēju loks ir tik tiešām visai plašs, tomēr ir kāds izņēmums, ko daļa kā izrādās nemaz nezina un šeit tad arī sākās tā nepatīkamā stāsta daļa! LM ir paziņojusi, ka konkrēto atbalstu nesaņems tie pensijas saņemēji, kuri dzīvo ārpus Latvijas teritorijas. Tomēr tas viss nebeidzas tikai ar pensioāriem, bet turpinās ar ģimenēm!

“Ja šīm konkrētajām personām ir piešķirti iepriekš minētie pabalsti, tad tās arī varēs saņemt 200 Eiro pabalstu. Tomēr, ja bērna vecāki dzīvo vai arī strādā ārzemēm un viņiem nav tiesību uz iepriekšminēto pabalstu, tad viņiem arī nav nekādu tiesību uz 200 Eiro saņemšanu, brīdinājusi LM!” Teju vai identiska situācija bija arī pagājušajā gadā, kad valsts izmaksāja 500 Eiroā apmērā par katru ģimenes bērnu.

Arī tolaik atbalstu nesaņēma tās ģimenes, kurās bērnu audzināja, piemēram vecvecāki, bet vecāki strādā un savus nodokļus maksāja ārpus Latvijas teritorijas. Savukārt daļa no atbalsta saņēmējiem, kuriem bija parādu problēmas, pabalstu gan saņēmis, bet lielā daļā gadījumu, tas uzreiz nonāca pie parādu piedzinējiem, kas nebija īpaši godīgi, jo iepriekš tika sarunāts, kas cits!

loading...