Tagad jau oficiāli! Valdība paziņo nozares, kurās vakcinācija būs obligāta!

Valdība jau ir atbalstījusi obligātu vakcināciju pret kovidu prasību vairākās nozarēs. Tieši tāpat noteikts datums no kura jau darba devēji varēs atlaist tos darbiniekus, kuri vēl nebūs potējušies un tas šajā ziņā ir pats skumjākais un nepatīkamākais daudziem no mums.

Tā, kā valdība jau ir atbalstījusi vispārīgā veidā obligātu vakcināciju pret kovidu ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs, tad jādomā, kas notiks vēl tālāk. Jo savukārt citās nozarēs, ja darbnieks strādā saskarsmē ar klientiem vai arī ir nozīmīgs uzņēmuma darbībai, darba devējam būs tiesības jau pēc 1. oktobra atlaista nevakcinētos darbiniekus. Par precīzām un konkrētam izmaiņām vēl gan jālemj Saeimai.

Tāpat derīgs sertifikāts Valdības atbalstīties grozījumi kovida infekcijas izplatības pārvaldes likumā paredz, ka valsts institūcijās klātienē sniegt un saņemt pakalpojumus varēs tās personas, kuram būs derīgs kovida sertifikāts, kurs apliecinās konkrētās vakcinācijas vai pārslimošanas faktu un to ir ļoti svarīgi atcerēties un zināt.

Pie tam bez tā pakalpojumus sniegs klātienē tikai un vienīgi tad, ja tos nav iespējams nekādīgi sniegt attālināti vai pakalpojuma sniegšana attālināti radīs risku cilvēka pamattiesību nodrošināšanai. Līdz šī gada 31. decembrim vēl būs iespēja sertifikātu uz brīdi aizstād ar negatīvu kovida testu, ko jāņem vērā visiem tiem, kuri pārslimojuši kovidu.

Šajā situācijā svarīgi atcerēties to, ka obligātā vakcinācija būs noteikta tām nozarēm, kurās nodarbinātajiem darba pienākumos ir darbs situācijās, kurās tiem ir tik tiešām palielināts risks inficēt citas personas, it īpaši strādājot ar konkrētām personām, kuram kovida infekcija var radīt lieu risku veselībai (runa iet tieši par vecāka gada gājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām slimībam, kā arī kontaktējoties ar lielu skaitu cilvēku, kuru veselība stāvoklis vienkārši nav zināms.

Līdz ar to, darbiniekiem ārstniecības, sociālās aprūpes, kā arī izglītības iestādēs vajadzēs būt vakcinētiem, lai arī cik ļoti daudziem tas varētu nepatikt. Pie tam jāņem vērā arī tas, ka izglītības jomā vakcinētiem jābūt ir ne tikai skolotājiem, bet arī citiem darbiniekiem, kuri nonāks saskarsmē ar izglītojamajiem, līdz ar to kopējais apjoms krasi pieaug.

Avots

loading...