Tepat, Latvijā uz meža darbiem alga 2000 Eiro, bet trūkst darbinieku – kā tā var būt?

Izrādās, ka Latvijā pērn un pat šajā ziemā ir krasi samazinājies mežizstrādes apjoms – Tas esot samazinājies teju vai pat 45%, kas ir milzīgi augsts rādītājs. Tieši šī iemesla dēļ lielākā daļa mežstrādnieku nācies rauties melnām mutēm. Bet, kā izrādās problēmu netrūkst pat ar visiem tiem strādniekiem, kas strādā melnām mutēm.

Kā tiek skaidrots – Latvijā (atvērtā tirgū) tikai vienas valsts konkrētā meža nozarē – nespēj un nevarēs ilgstošā laika pozīcijā izdzīvot tikai un vienīgi balstoties uz vienu valsti un tāpat ir pilns ar konkurentiem, taču uz darbiniekiem ekonomēt nevar – jo tie jau tā esot maz.

Izrādās, ka Latvijā ir pietiekami daudz cirsmu vietas uz kurām vajagot papildspēkus, jo patreizējie darbinieki lielos apjomus vienkārši nespēj izpildīt! Tāpat problēmas arī sagādājot mūsu valsts iepirkuma galvenajos regulējamos, kas rada sāpes ne vienam vien mežstrādnieka īpašniekam.

Kā reiz izrādās, ka trūkstot varen daudz strādnieku – Un uz strādniekiem nav iespējams mazināt algas, jo viņi jau tā trūkstot – īstenībā pat būtu jāliek klāt, lai tikai nāk un strādā.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu

loading...