Uga Dumpis nāk klajā ar ļoti svarīgu paziņojumu visiem Latvijas iedzīvotājiem

Jau iepriekš bijām dzirdējuši par notiekošo situāciju saistībā ar globālo situāciju ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē, un diemžēl konkrētā situācija tik tiešām nav tik spoža kā mēs varētu sagaidīt, tieši pretēji – situācija itin nemaz nav tāda, kāda tika paredzēta iepriekš, jo viss nenotiek tādā ātrumā, kādā bija cerēts. Tādējādi jau tagad ir redzamas visas sekas, kas saistās ar to.

Šoreiz klajā ar svarīgu paziņojumu nācis pats Uga Dumpis, kurš liks arī nedaudz aizdomāties par patreizējo situāciju un notiekošo. Viņš paziņoja, ka tikai 12% Latvijas iedzīotāju, kas paši nemaz nenojauta, ir antvielas pret esošo vīrusu un tas nozīmē, ka pašlaik ļoti strikti ir jākāpina vakcināias tempi, lai rudens varētu tikt sagaidīts salīdzinoši droši. Tā sestdienas vakarā ziņoja LTV raidījums “Panorāma.” Pie tam, tika paziņots, ka konkrētā izplatība bērnu vidū ir pat divas reizes lielāka, nekā tas ir starp senioriem.

Galvenā sabiedrības veselības institūta direktore Anda Ķīvīte – Urtāne arī norādījusi uz to, ka lēmumi par skolu aizvēršanu un jauniešu dziesmu svētku nerīkošanu klātienē tradicionālā formā ir pavisam adekvāti, jo bērni pašlaik slimo un slimo pie tam ļoti daudz. Kaut arī lielākoties šī slimošana ir asimptomātiska un ar viegliem simtomiem, bērni ir tieši tie, kas šo visu visbiežāk tālāk nodod vecākiem cilvēkiem.

Jaunie iegūtie dati liecina par to, ka pēc iespējas ātrāk un drīzāk ir joprojām jāturpina vakcnēt tieši seniori. Jāņem gan vērā tas, ka pārslimojošo skaits viņu vidū ir samērā mazs, līdz ar to senioriem, kā arī hronisko pacientu grupai ir ļoti, ļoti maza aizsardzība, varētu pat nosaukt, ka tādas nemaz nav.

Tieši papildu bažas rada Uga Dumpja teiktais, ka papildus bažas rada fakts, ka Latgalē vakcnācijas aptvere ir ļoti ievērojami mazāka. Dumpis jau izteicās, ka Rudenī, kad atkal vērsies vaļā visas skolas un pārējās iestādes, kuras varēs, šoreiz vairs nedrīkstētu turēt ciet, jo mums visiem ir jābūt gataviem, lai mēs atkal nepārpildītu visas mūsu iespējamās slimnīcas, norādijis Dumpis.

Avots

loading...