Vai Tev Būs Pa Spēkam Atrisināt Šo Vienādojumu? Aptuveni 90% Cilvēku Kļūdās Jau Pirmajā Reizē!

Kāds tad sanāca Jūsu iznākums? Visticamāk tas bija 4 vai ne? Protams, kā gan savādāk, bet šī atbilde pavisam noteikti nebūs pareiza, jo tieši 90% cilvēki kā galveno atbildi pasaka tieši 4. Taču kāda tad ir pareizā atbilde un kā to iegūst? Pareizā atbilde ir viens un lielākajai daļai tagad noteikti būs šoks, jo viens taču nekādā veidā šeit nevar sanākt.

Taču, tiem, kam matemātikā bijušas labas atzīmes, šo vienādojumu visticamāk bez problēmām izpildīja pareizi. Bet, kā tad mēs iegūstam šo 1? Lielākā daļa cilvēku cenšas visu maksimāli vienkāršo, tāpēc neatceras par matemātikas stundām un kas tajās tika mācīts.

Viss āķis slēpjas tieši dalīšanas izteiksmē, vai kāds tagad atcerējās, kāda īpašība ir jāievēro, kad tiek veikta dalīšana ar daļskaitli? Ja nē, tad būsim konkrēti – Katra mīļa matemātikas skolotāja reiz ir teikusi : “Ja jums ir jādala skaitlis ar daļskaitli, tad daļskaitlis ir jāmaina vietām, jeb vienkārši jāapgriež otrādi.” Atcerējāties vai ne? Taču tas nav viss!

xxx

Ja Jums vēl nav ticība un domājat, ka tas viss ir izdomāts, tad paņemiet kalkulatoru un izdaliet 2 ar 0,5. Tas ir tas pats, kas viena puse. Līdz ar to Jums ir 100% pierādījums, ka šajā uzdevumā izgāžas lielākā daļa cilvēku.

Šis uzdevums parāda ne tikai to, ka mēs bieži vien aizmirstam pavisam elementāras lietas, bet arī to, ka mēs cenšamies visu vienkāršot un izdarīt secinājumus daudz ātrāk par citiem, līdz ar to bieži kļūdāmies!

loading...